Увага карантин
Розпорядження Олешківської РДА від 25.09.2020 №336 Про скасування карантиного режиму на території району по
шкідливому карантинному організму - золотиста картопляна нематода.
______________________________________________________________________
До «Переліку регульованих карантинних шкідливих організмів» в Україні належать біля 100 видів комах, з них 3 види білокрилок: шипувата чорна білокрилка, чорна цитрусова білокрилка та тютюнова (бавовникова) білокрилка.
Західний квітковий трипс (лат. Frankliniella occidentalis Perg.) – багатоїдний шкідник, пошкоджує більше 250 видів рослин з понад 65 родин. В північній Європі трипс присутній в основному на овочевих культурах таких як огірки, перець, а також на квіткових – на хризантемах, герберах, трояндах і сенполіях в теплицях, але в південній Європі західний квітковий трипс в широкому масштабі уражує багато польових культур, включаючи полуницю, виноград і артишок.
Небезпечне захворювання плодових садів
Літо. Відкриття чергового дачного сезону. Мабуть, кожен садівник-любитель прагне виростити на своїй ділянці не тільки коренеплоди і зеленню культури, але і посадити плодово-ягідні дерева або чагарники. З чого почати? Звичайно ж, з придбання якісного посадкового матеріалу.
Золотиста картопляна цистоутворююча нематода
На Україні традиційно вирощують картоплю, але в западних областях найчастіше зустрічається одно з найбільш шкодочинних захворювань пасльонових культур – глободероз. Це карантинне захворювання викликає золотиста картопляна нематода. Нематода – це мікроскопічний черв’як, самки якого можуть зимувати у формі цисти і залишатися у ґрунті життєздатними до 20 років…
Американський білий метелик небезпечний карантинний шкідник!!!
Американський білий метелик пошкоджує деревні та чагарникові рослини, пошкоджує восновном шовковицю, яблуню, вишню, сливу. Поширений більше в лісостеповій та степовій зонах. Об’єкт зовнішнього і внутрішнього карантину.
Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera Le Conte) небезпечний шкідник кукурудзи
Західний кукурудзяний жук є одним із найнебезпечніших шкідників кукурудзи. Його батьківщиною є Північна Америка, поширений він у країнах Європи, де вирощується кукурудза, таких як Югославія, Румунія та інші. Найбільш ймовірна територія його проникнення Україну і південь Росії – Краснодарський край.
Південноамериканська томатна міль
Південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta, Lepidoptera: Gelechiidae) – небезпечний шкідник овочевих культур закритого і відкритого грунту. Батьківщиною шкідника є Центральна Америка. За останній час шкідник активно поширився, внаслідок чого, на даний момент масово зустрічається в Південній Америці, Європі та країнах Середземномор’я. Є об’єктом карантину в багатьох країнах.
Середземноморська плодова муха (Ceratitis capitata Wied.), небезпечний карантинний шкідник
Карантинний шкідник розміром 4,5-7 мм (дещо менше кімнатної мухи). Самки більші за самців. Забарвлення строкате. Голова велика, білувато-сіра, з великими червоними очима, які мають зеленуватий блиск. Груди чорні з жовтувато-білими лініями і плямами, на плечах білі кільця. Черевце жовте з двома поперечними свинцево-сірими смужками. У самки тонкий гострий яйцеклад. Крила широкі з двома поперечними і однієї поздовжньої димчасто-сірими смужками. Ноги охряно-жовті.
Батьківщина амброзії полинолистої – Північна Америка. На Україні амброзія виявлена у 24 областях і Автономній Республіці Крим, її потенційний ареал охоплює практично всю територію України.
В Херсонській області, у всіх районах та містах, виявлено амброзію полинолисту.
Засмічує вона усі польові культури, сади, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки та пасовища, пустирі та інші не оброблювані землі.
Повитиця польова — однорічна рослина-паразит. Вона немає ні коренів, ні справжніх листків, живе за рахунок інших рослин. Сходи повитиці польової з’являються в травні, коли добре прогріється повітря і грунт. Проростки у вигляді блідо-жовтого вусика роблять кругові рухи проти годинникової стрілки, поки не обплетуть кількома витками зелену рослину, прикріплюються до неї за допомогою присосок (гаусторій) і висмоктують із рослини поживні речовини. Пізніше повитиця утворює численні пагони, якими обплітає дикі або культурні рослини. Одна рослина повитиці може заплести до 200 інших рослин.
Призначення на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, заготівлею, вивезенням, ввезенням, транспортуванням, зберіганням, переробкою, реалізацією та використанням об’єктів регулювання, відповідальних за своєчасне проведення локалізації та ліквідації амброзії полинолистої із закріпленням за ними відповідних територій та занесенням цих обов’язків до посадових інструкцій.