Зелені каштани

Головним спеціалістом відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків  управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби  в Херсонській області Галиною Щур та Наталею Норченко агрономом по озелененню Чаплинського району проведено фітосанітарний моніторинг зелених насаджень, а саме  кінських  каштанів, яким  навесні з метою боротьби з дуже агресивним шкідником каштанів – каштановою мінуючою міллю,  проведено ін’єкцію спеціальними інсектицидами.   

Моніторинг здійснювався, насамперед, задля встановлення ефективності роботи інсектициду.  Спеціалісти відмітили що всі оброблені дерева  станом на  сьогодні мають зелену, не уражену ходами шкідника листву. 

Останні роки листя каштанів поступово жовтіло  на початку літа і в серпні воно вже починало опадати. Каштанова мінуюча міль,  що уражує листя, послаблює захисні сили дерева і потенційно призводить до його загибелі. Самка молі відкладає яйця під парінхіму листів кінського каштана.  Гусінь, що відродилась,  харчується соком і тканинам під шкіркою листка. Каштанова мінуюча міль  дає три – чотири покоління за рік. До кінця літа каштани в минулі роки   повністю втрачали  листя. Це дуже впливає на життєздатність дерева, спричиняє осіннє цвітіння та розвиток інших інфекцій.

Препарат, який ввели,  транспортується судинною системою дерева, проникає у листя, яке стає непридатним для харчування шкідників. При цьому немає загрози людському здоров’ю. Ін`єкційні методи, цілком безпечні для здоров`я людей, не токсичні, не призводять до руйнації дерев та не шкодять довкіллю.

При цьому, здійснюючи моніторинг дерев, які отримали ін’єкцію системним інсектицидом на деяких листках спостерігаються крапки за якими фахівцями  визначається відродження та навіть початок живлення і утворення невеличких мін молі другого покоління під час харчування. Але повного розвитку не відмічено. Шкідник гине, не встигаючи завдати дереву велику шкоду.   Їхній стан у найближчі роки має істотно покращитись, вважає головний спеціаліст.

Виконана важлива робота з оздоровлення каштанів у селищі міського типу.