Засідання ДНПК при Нововоронцовській РДА

14 вересня  2020 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Нововоронцовській районній державній адміністрації за головуванням заступника голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації  начальника Нововоронцовського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Члени комісії заслухали інформацію щодо позитивного результату дослідження на туляремію № 001768 п.м./20 звіт Херсонської регіональної державної лабораторії ім. професора   Л.С. Ценковського Держпродспоживслужби  від чотирьох відстріляних зайців з мисливських угідь Нововоронцовського району: 2 голови з території  ДП «Великоолександрівське ЛМГ» та 2 голови з території Нововоронцовської РО УТМР.

На підставі проведеного епізоотичного розслідування, керуючись Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2003 № 342 «Про заходи щодо профілактики захворювань на туляремія» з метою недопущення розповсюдження захворювання на території інших населених пунктів Нововоронцовського району розглянуто питання щодо проведення відповідних заходів у вогнищі природного осередку туляремії.

Дана інформація обговорена та проаналізована членами ДНПК  та було прийнято наступні рішення:

  • Встановити межі природного осередку туляремії на території Нововоронцовського району згідно адміністративних меж Дудчанської сільської ради.

– В природному осередку туляремії – на території Дудчанської сільської ради посилити державний нагляд за організацією заходів щодо захисту джерел водопостачання, непроточних відкритих водойм, продуктів харчування від інфікування збудником туляремії, провести дератизацію відповідної території, проводити роботу по знищенню мишоподібних гризунів приманками на основі зернової  суміші,  які  приваблюють і зайців, провести заходи щодо депопуляції зайців, дотримуватись правил безпеки при виконанні робіт, пов’язаних з ризиком зараження туляремії, забезпечити збір та утилізацію трупів тварин відповідно до вимог Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» від 07.04.2015 року № 287-УІІ (із змінами).

–  Провести широку роз’яснювальну роботу серед населення, фермерських господарств, особистих селянських господарств, користувачів мисливських угідь з питання профілактики туляремії, в тому числі з використанням засобів масової інформації

–  До відкриття сезону полювання на хутрових тварин провести обстеження мисливських угідь, далі проводити не рідше 2-х разів на рік на весні після    сезону полювання на хутрового звіра (третя декада березня) та восени перед відкриттям сезону полювання на хутрових тварин (третя декада жовтня) з відстрілом зайцеподібних та інших ссавців, які відносяться до І групи  чутливості до збудника туляремії, з урахуванням ландшафтно – географічних характеристик територій, які можуть бути потенціальним природнім    осередком туляремії.

– Забезпечити корегування проекту Плану протиепізоотичних заходів по   профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в районі на 2021 рік в частині лабораторного дослідження зайців на туляремію з розрахунку 2 голови у кожного користувача мисливських угідь.