За минулий тиждень фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області здійснили 667 моніторингових відвідувань щодо контролю за здійсненням протиепідемічних заходів

В Україні урядом продовжено карантин до 31 серпня 2021 року. З 17 червня на всій території країни встановлений «зелений» рівень епідемічної небезпеки.

В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

Відповідно до пункту 36 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області посилено контролює дотримання санітарного законодавства і здійснення протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти, закладах громадського харчування, фізичної культури та спорту, на ринках, у закладах, що надають послуги з розміщення, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів області тощо.

Так, за період з 12 по 18 липня поточного року фахівцями ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області самостійно, а також у складі COVID-патрулів разом із представниками органів місцевого самоврядування та Національної поліції проведено моніторингове відвідування 667 об’єктів.

Порушення карантинних вимог було встановлено на 184 об’єктах (27%).

Охоплено перевірками:

– об’єктів роздрібної торгівлі харчовими продуктами – 349, з них працювали з порушеннями 104 об’єкти;
– закладів громадського харчування – 48, порушення виявлені на 15 об’єктах;
– об’єктів непродовольчої торгівлі – 134, з них 40 з порушеннями;
– дошкільних закладів освіти – 14, з порушенням 1 об’єкт;
– дитячих оздоровчих та закладів розміщення – 16, на 2 виявлені недотримання карантинних вимог;
– 106 інших об’єктів, з яких працювали з порушеннями – 37.

З метою недопущення порушень протиепідемічних заходів фахівцями Головного управління кожному порушнику надані відповідні письмові пропозиції щодо усунення невідповідностей.
При виявленні значних та постійних порушень протиепідемічних заходів на об’єктах до відповідальних осіб застосовано заходи адміністративного впливу, складено 61 протокол про адміністративні правопорушення.
На об’єктах постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо чинних карантинних обмежень. За вказаний період було охоплено роз’яснювальною роботою 1 243 особи та розповсюджено 1 014 інформаційних пам’яток.