Як правильно вибрати якісний твердий сир

Сир, завдяки своїм смаковим та поживним якостям вже давно здобув репутацію одного з найулюбленіших продуктів. Головні чинники, від яких залежить якість сиру – сировина, яка використовується для його виготовлення і термін його дозрівання.
Часто сир виготовляють  за дуже укороченою програмою. Що стосується сировини, то в «легких» сирах частина молочних жирів замінюється рослинними, які, в принципі, теж натуральні, але їх наявність негативно впливає на смак сиру і особливо на його користь для організму.

Як визначити якість сиру
Найважливіші критерії при виборі сиру це: зовнішній вигляд, консистенція, смак, запах і колір.

Щоб вибрати хороший сир – подивіться, насамперед, на його забарвлення. Воно має бути рівномірним по всій товщині сиру. Колір сиру – показник його жирності: чим вище жирність, тим насиченіший колір і тим вище якість сиру. Проте, дуже часто на колір впливають інші чинники, а саме, барвники. Тому, неприродно жовтий сир купувати не варто.

Занадто білий колір сиру свідчитить не лише про низьку жирність продукту, але і про надлишок у ньому солі. Якщо сир нерівномірного кольору з цятками – це означає, що він не дозрів. Колір гарного сиру молочний, з легким жовтуватим відтінком.

Тверді сири покриті скоринкою – восковою або натуральною. Якщо скоринка місцями спучилася, сир зіпсований. Білий наліт на твердому сирі свідчить про порушення правил зберігання.

Скоринка товщиною 5 мм говорить про те, що сир вже старий, його довго зберігали. Свіжа якісна голівка сиру завжди має рівну гладку корочку товщиною 2 мм, вона однорідного жовтого кольору і без всякого нальоту.

Дірочки теж мають бути розподілені по усьому сиру рівномірно. Їх правильна форма свідчить про високу якість сиру.
Якщо в центрі розташовуються великі дірочки, а ближче до краю – більш дрібні, то якість молока, з якого сир виготовлений – низька.

Коли Ви вибираєте сир в упаковці, завжди звертайте увагу на написи. Якщо помітите позначку «сирний продукт», це означає, що виробники заощадили і додали в продукт рослинні жири, барвники та загусники. Ідеальний твердий сир повинен виготовлятися лише з трьох інгредієнтів: молока, закваски та солі.

Важливо, щоб на упаковці були зазначені: сорт, найменування виробника, дата виробництва і склад продукту.

Смаку потрібно приділити особливу увагу. Якщо ви куштуєте сир і він скрипить на зубах –це свідчить про те, що у складі продукту є крохмаль. Смачний якісний натуральний сир в міру солоний і має приємний вершковий смак.

Про запах теж краще не забувати. Сир повинен мати виражений, але не надто насичений молочний запах. Якщо продукт з різким запахом – сир зіпсувався.