У Херсоні провели нараду з керівниками ринків щодо дотримання карантинних вимог

Через збільшення нових випадків захворювання на COVID-19, у деяких регіонах знову повернули більш жорсткі умови карантину. Херсонщина не входить до їх переліку, проте фахівцям Держпродспоживслужби доручили посилити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування, розміщення, перукарнях тощо. У тому числі, на ринках.

23 червня начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Тарас Година-Арюпін провів нараду з представниками адміністрацій ринків міста Херсона.

– На виконання протоколу №10 Державної ТЕБ НС, ми щодня проводимо рейди по закладам громадського харчування, перукарням, закладам, які надають послуги з розміщення тощо. У тому числі і на ринках. Головною проблемою лишається нехтування продавцями та відвідувачами носіння захисних масок. Карантинні обмеження в країні послабили, але не відмінили. Навпаки, подовжили до 31 липня. Тому я прошу адміністрації усіх ринків Херсона мобілізуватись, як це було на перших етапах карантину. Усі рекомендації, прописані у постанові головного державного санітарного лікаря України №34 від 06.06.20, мають виконуватись. – зазначив Тарас Григорович.

Представники адміністрацій ринків виявили готовність забезпечувати виконання протиепідемічних заходів. І запропонували залучати їх до перевірок, які проводять на ринках фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Нагадаємо, що з 8 червня 2020 року певні послаблення карантину набрали чинності і в роботі ринків.

Так, обов’язково вимірювати температуру відтепер треба лише співробітникам та продавцям на ринках. Також не вимагається встановлення захисних екранів (дистанція між покупцем і продавцем лишається).

Також:

– дозволяється одночасне перебування відвідувачів ринку з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі території ринку. Обмеження контакту між працівниками та відвідувачами повинно здійснюватись шляхом організації обслуговування з дотриманням принципу соціального дистанціювання (1,5 метри);

– допуск відвідувачів та перебування на території ринку дозволяється лише у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, так, щоб були покриті ніс та рот;

– на ринках повинно забезпечуватися проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня.

Адміністрація ринку повинна забезпечити:

– постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;

– централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою їх утилізацією;

– розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування.

З повним переліком вимог можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/2B3HVNS