У Виноградівській громаді обговорили питання безпечного харчування в закладах освіти

На виконання розпорядження КМУ №1008-р від 05.08.2020р. в.о. голови Херсонської обласної державної адміністрації 28 грудня 2020 року затвердив Регіональний план заходів щодо створення належних умов для безпечного харчування дітей у закладах освіти Херсонської області.

Олешківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській  області 20 січня 2021 року на території  Виноградівської об’єднаної громадами провело нараду з фахівцями закладів освіти та представниками громади. 

Під час зустрічі обговорювалось питання забезпечення організації раціонального харчування дітей в навчальних закладах освіти у відповідності до вимог наказу МОЗ України №234 від 24.03.2016р. «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу МОЗ У країни від 25.09.2020р. №2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» та дотримання постанови КМУ №1591 від 22.11.2004р. «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».

Також наголошено на необхідності:

  • здійснювати систематичне підвищення рівня обізнаності осіб, які відповідають за організацію харчування в закладах освіти, про якість та безпечність харчування дітей;
  • попередження запобігання випадків харчових отруєнь у закладах освіти;
  • забезпечення впровадження на харчоблоках закладів освіти постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), за спрощеним підходом;
  • забезпечення закупівлі харчових продуктів виключно в операторів ринку, що відповідають вимогам Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».