У Нововоронцовському районі перевірили навчальні заклади на дотримання санітарного законодавства

Фахівцями Нововоронцовського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  на виконання наказів Головного управління  з 08 вересня по 09 вересня  2020 року проведено позапланові перевірки 23 навчальних закладів на предмет дотримання вимог у сфері санітарного законодавства з відбором проб  для лабораторних  досліджень.

Під час проведення перевірок звернена  увага на створення належних санітарно – гігієнічних умов для перебування, виховання, організації якісного, раціонального  харчування дітей, збалансованість раціону який є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в закладі.

Проведено відбір 18 зразків готових страв для лабораторного дослідження на бактеріологічні показники, на вміст нітратів  18 проб у продуктах харчування. Відібрані 280 зразків змивів з робочих поверхонь та кухонного приладдя на харчових блоках закладів на санітарно-мікробіологічні дослідження, 56 проб води на  мікробіологічні та  фізико-хімічні дослідження.

 А, також   проведено обстеження прилеглої території закладів, спортивних майданчиків, розташування контейнерів для збирання сміття, розташування та орієнтація основних функціональних приміщень закладу, санітарно-технічного обладнання для дітей, вентиляцію у приміщеннях кабінетів, організацію медичного обслуговування дітей тощо.

Разом з цим,  було проведено просвітницьку, санітарно-освітню роботу з   метою запобігання інфекційним захворювання та харчових отруєнь. А також, доведена інформація керівникам  закладів  щодо  встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись та про профілактику коронавірусної хвороби COVID-19.

За результатами перевірок   складено акти та приписи щодо усунення виявлених порушень.