У Нижніх Сірогозах розпочали комісійні перевірки об’єктів водопостачання

За ініціативи Нижньосірогозького районного управління ГУ ДПСС в Херсонській області при першому заступнику голови райдержадміністрації була проведена робоча зустріч щодо організації комісійних обстежень об’єктів водопостачання району. Комісією з питань ТЕБ та НС при райдержадміністрації було направлено запити до сільських рад щодо виконання частини 7 пункту 9 протоколу засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 16.03.2020 року №12 стосовно посилення контролю за системами водопостачання та водовідведення.         

Із 14 комунальних підприємств району всі 14 уклали договори на проведення досліджень питної води з Нижньосірогозькою МДЛ ДПСС. Кількість підприємств питного водопостачання, що провели лабораторні дослідження станом на 20.03.2020 – 9 (в тому числі за останній тиждень-2), ще 4 підприємства отримали рахунки на передоплату досліджень.

20.03.2020 року було  проведено комісійну перевірку об’єктів водопостачання смт Нижні Сірогози. До складу комісії, створеної розпорядженням голови Нижньосірогозької селищної ради від 19.03.2020 року №27, включено  спеціалістів Нижньосірогозької райдержадміністрації,  Нижньосірогозького районного управління ГУ ДПСС в Херсонській області, селищної ради. Під час перевірки встановлено, що  об’єкти водопостачання селища знаходяться в комунальній власності територіальної громади та передані у господарче відання Нижньосірогозькому РСКП «Райсількомунгосп» з постановкою на бухгалтерський облік.

Станом на сьогодні використовується 6 артезіанських свердловин, що достатньо для потреб населення селища.

Робоча програма   виробничого контролю якості питної води   джерел водопостачання розроблена, але потребує корекції, так як заплановано проведення досліджень якості води лише   постійно працюючих артсвердловин, не передбачено дослідження якості води артсвердловин, які додатково забезпечують водопостачання населення в літній період.       

Технологічний регламент   з описом технологічного процесу виробництва питної води  розроблено.  Наявні протоколи лабораторних досліджень якості питної води всіх діючих артезіанських свердловин за 2019 рік.         Під час роботи комісії було здійснено відбір проб питної води із 2 артезіанських свердловин та 2 проб із розподільчої мережі для проведення мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень.        

За підсумками роботи комісії було надано пропозиції щодо покращення стану водопостачання та організації відомчого лабораторного контролю. Комісійні перевірки комунальних підприємств району будуть продовжуватись.