Своєчасно виявляємо мишоподібних гризунів!

Спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проводяться планові обстеження на виявлення заселення сільськогосподарських угідь мишоподібними гризунами.
Друга половина першої декади грудня визначалась аномально теплою для цього періоду року погодою. Погодні умови сприяють збільшенню чисельності, а тому і шкодочинності мишоподібних гризунів в господарствах області. Вони поширені повсюдно, домінуючим видом є звичайна та гуртова полівки, а в деяких районах зустрічається миша польова і курганчикова миша (Скадовський , Нововоронцовський район).
Продовжується масовий розвиток і розселення гризунів в посівах озимих культур і багаторічних трав. На одному га озимих зернових культур (заселено 13% обстежених площ озимої пшениці і ячменю) нараховуються 2,0 колонії, максимально –4 кол/га з чисельністю 25-40 жилих нір/га. На озимому ріпаку (заселено 20% обстежених площ) середня чисельність колоній шкідника -2,5, максимально – 5 кол/га. На багаторічних травах (заселено 6% обстежених площ) середня чисельність шкідника – 2,6 кол/га, максимально – 6 кол/га. На неугіддях, в садах (заселено 15% обстежених площ) середня чисельність шкідника – 2,6 кол/га, максимально – 5 кол/га. За слабкого та середнього ступенів пошкоджено від 1% до 3% рослин озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.
Заселеність мишоподібними гризунами в цьому році в 2,8 рази менше рівня заселеності аналогічного періоду минулого року.
Враховуючи наявність достатньої кормової бази, прогнозовані задовільні погодні умови та високий потенціал розмноження мишоподібних, чисельність шкідника буде надалі збільшуватися і становити загрозу посівам озимини.
Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень їх шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори шкідника родентицидів.
У господарствах області здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за розвитком та розповсюдженням мишоподібних гризунів.