Стан пляжів Херсонщини на 19 липня поточного року – ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області

На дислокації в області всього налічується 108 місць масового відпочинку (пляжів): загального користування – 11 (4 – річкових та 7 морських), відомчих – 97 (1 – річкових та 96 морських).

Органами місцевого самоврядування для відпочинку на воді в цьому році визначено 4 річкові пляжі загального користування:

1 – м. Гола Пристань;

1 – м. Нова Каховка;

2 – м. Херсон (пляж «Молодіжний», смт Антонівка, вул. Херсонська, 124-ж;  пляж «Потьомкінський», «Південний», вул. Марії Фортус, 3).

Підготовчі роботи по всіх цих пляжах виконані в повному обсязі, пляжі відкриті шляхом підписання комісією актів або паспортів.

Крім того, шляхом підписання комісією Херсонської міської ради за участі представника ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області акту готовності, відкритий також річковий відомчий ХФ ДП «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Херсонського морського порту),    2-й затон.

Стосовно морських пляжів в поточному році органами місцевого самоврядування визначено 7 місць відпочинку на воді загального користування:

1 – м. Генічеськ;

1 – с. Щасливцеве Генічеського району;

1 – с. Залізний Порт Скадовського району;

1 – с. Приморське Скадовського району;

1 – с. Хорли Скадовського району;

1 – м. Скадовськ (розділений на 2 частини згідно з закріпленням за суб’єктами господарювання – «центральна» та «східна»);

1 – смт Лазурне Скадовського району.

На вказаних морських пляжах підготовчі роботи з питань дотримання вимог санітарного законодавства виконані.

Відомчі пляжі закладів оздоровлення та відпочинку відкриваються разом із оздоровчим закладом. Станом на 19.07.2021 обстежено та погоджено функціонування 51 відомчого морського пляжу. Перелік закладів оздоровлення та відпочинку, які отримали акти прийняття у поточному році можна подивитись у вкладинці “Оздоровча кампанія 2021”.

За інформацією Державної установи «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 9 липня по 15 липня 2021 року на пляжах загального користування області відібрано та досліджено на санітарно-хімічні показники 22 проби морської та 15 проб річкової води, на бактеріологічні – 32 і 20 відповідно.

За результатами лабораторних досліджень встановлено, що 2 проби річкової води, які були відібрано 12.07.2021 з р. Дніпро на пляжі «Молодіжний» в смт Антонівка, м. Херсон не відповідають вимогам санітарних правил та норм за бактеріологічними показниками (індекс ентерококів – 1300 КУО/дм3).

За санітарно-хімічними показниками встановлена невідповідність 12 проб річкової води з річки Дніпро, відібраних 12.07.2021 на пляжах «Молодіжний», «Потьомкінський», «Південний», ХФ ДП «Адміністрація морських портів України».