Щотижневе вживання риби корисне для дітей

Дослідники стверджують, що діти, які їдять рибу не рідше одного разу на тиждень, краще сплять, а рівень їх інтелекту в середньому на 4 пункти вищий, ніж у дітей, у раціоні яких відсутня риба.

Наукові факти про користь риби для дитячого організму

Користь омега-3 жирних кислот для дитячого організму була доведена й раніше, проте тільки останні дослідження показали взаємозв’язок між її споживанням, якістю сну й розумовими здібностями дітей.

У дослідженні взяли участь понад  540 дітей у віці від 9 до 11 років (54% учасників складали хлопчики, 46% – дівчатка). Перш за все, серед них було проведене опитування, як часто вони вживали рибу протягом останнього місяця (варіанти відповідей були від «жодного разу» до «раз на тиждень і частіше»). Потім вони пройшли тест на рівень інтелекту, який включав перевірку мовних і немовних навичок (таких як, наприклад, словниковий запас і розшифровка символів).

Після цього батьки відповіли на питання про якість сну дітей, які брали участь у дослідженні (як довго дитина спить уночі, чи часто вона прокидається, чи спить вона вдень і т. ін.). Нарешті, дослідники зібрали інформацію про сім’ї, в яких росли діти, які підлягали експерименту (повна чи неповна сім’я, професії батьків, кількість дітей у сім’ї та ін).

Аналіз отриманих даних привів до висновку, що діти, які щотижня вживали рибу, мали рівень інтелекту в середньому на 4,8 пункти вищий, ніж ті, хто рідко вживав її або не вживав взагалі. Ті ж діти, які вживали рибу нерегулярно, мали рівень інтелекту вищий на 3,3 пункти. Крім того, у дітей, які регулярно вживали рибу, рідше спостерігалися розлади сну.

Недосипання та слабо розвинені навички пізнавальної сфери є головними причинами асоціальної поведінки. Омега-3 жирні кислоти допомагають упоратися з її проявами. Це побічно вказує на те, що споживання дітьми риби (яка є багатим джерелом омега-3) знижує схильність до асоціальної поведінки.

Рекомендації для батьків

Користь вживання риби для здоров’я дитячого організму безперечна, і батькам потрібно засвоїти це якомога раніше. Необхідно ввести рибу в раціон дитини з раннього віку: у 10 місяців уже можна давати дитині дрібнонарізану рибу без кісток, а з двох років уже можна регулярно готувати їй страви з риби.

Чим раніше в раціоні дитини з’явиться риба, тим імовірніше, що вона їй сподобається. Іноді це коштує батькам зусиль, особливо в сім’ях, де рибу готують не дуже часто. Дитині може не сподобатися смак або запах риби, і вона може відмовитися її їсти.

Для поліпшення сну, розумових здібностей і успішності в школі дітям підходять усі сорти морської риби, багатої омега-3 жирними кислотами. Хоча користь від вживання риби не підлягає сумніву, ученим ще належить з’ясувати повний перелік її переваг для дитячого організму.

Додавати в раціон дитини рибу можна в будь-якому віці. Поступово можна підвищувати її споживання. Так дитина поліпшить якість сну й розумову активність. Якщо в дитини проблеми зі сном, набагато ефективніше переглянути її раціон, ніж змушувати лягати спати за розпорядком протии її волі. Додатково до цього ви зможете відчути безліч інших переваг від вживання риби.