Щодо стану пляжу “Молодіжний” в смт Антонівка – Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області у складі робочих комісій з перевірки стану готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, утворених райдержадміністраціями та відповідними органами місцевого самоврядування, в межах повноважень щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя станом на 19 липня 2021 обстежено та погоджено функціонування 63 пляжів, з них загального користування – 11 (4 – річкових та 7 морських), відомчих – 52 (1 – річкового та 51 морського).

Про стан пляжів можете дізнатися у вкладинці “Оздоровча кампанія 2021”.

12 та 19 липня поточного року Державна установа «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» поінформувала Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області (далі – Головне управління) про результати лабораторних досліджень проб річкової води, які були відібрані 06 та 12 липня 2021 року з р. Дніпро на пляжі «Молодіжний» в смт Антонівка, м. Херсон в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на водоймах.

Так, за результатами лабораторних досліджень, на вказаному пляжі були встановлені невідповідності якості води річкової за бактеріологічними показниками.
Аналогічна інформація розміщена на сайті Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» у розділі «Інформація про якість води у межах пляжів».
Також 19 липня поточного року ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомлено Головне управління, що за санітарно-хімічними показниками встановлена невідповідність 12 проб річкової води з річки Дніпро, відібраних 12.07.2021 на пляжах на пляжах «Молодіжний», «Потьомкінський», «Південний», ХФ ДП «Адміністрація морських портів України».

У зв’язку з чим, Херсонським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області суб’єкту господарювання, що здійснює діяльність на пляжі «Молодіжний», 13.07.2021 та 19.07.2021 надано пропозиції стосовно вжиття невідкладних заходів щодо недопущення ускладнення епідемічної ситуації, запобіганню виникнення гострих кишкових інфекцій серед населення м. Херсон та осіб, що знаходяться на відпочинку у м. Херсон.

Крім того, фахівцями управління запропоновано встановити щити про заборону купання, та забезпечити організацію проведення відбору проб води річкової для повторних досліджень.
Разом з тим, Херсонським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області листами від 13.07.2021 та 19.07.2021 проінформовано про результати досліджень Херсонського міського голову для прийняття відповідних невідкладних заходів та забезпечення проведення профілактичних/протиепідемічних заходів у місцях масового відпочинку населення, а саме: розгляду питання на позачерговому засіданні міської комісії техногенно-екологічної безпеки щодо забруднення річкової води на пляжах м. Херсон, прийняття рішень про заборону купання на пляжі «Молодіжний», встановлення знаків про заборону купання, інформування населення про перевищення допустимих санітарно-хімічних та мікробіологічних показників води річкової у р. Дніпро на пляжах «Молодіжний», «Потьомкінський», «Південний», ХФ ДП «Адміністрація морських портів України» та організацію проведення відбору проб води річкової на повторні дослідження.

Наголошуємо, що у воді де виявлено перевищення санітарно-хімічних показників, купатись не рекомендується. У воді, в який виявлено перевищення за мікробіологічними показниками, купатися взагалі небезпечно, оскільки у такому випадку існує висока ймовірність захворіти на інфекційні хвороби, шлях передачі яких – вода.

Інфекції, що передаються водним шляхом, викликаються різними видами збудників: вірусами, бактеріями, простішими, гельмінтами.

З метою уникнення захворювань, потрібно дотримуватися простих правил:

– Бажано приймати відразу після купання душ з милом;
– Не використовувати воду водойм для миття посуду, фруктів, овочів;
– Під час купання уникати ковтання води;
– Не порушувати правила, якщо встановлені таблички, які вказують, що купатися заборонено;
– Не варто купатися після рясних опадів, коли з дощовими водами у водойми можуть потрапляти бруд та різні речовини, у тому числі небезпечні;
– Не купатися у водоймах, які не передбачені як місця для відпочинку населення;
– Уникати купатися у водоймах, де живе багато водоплавних птахів;
– Не можна купатися у непроточних водоймах, водоймах з явним візуальним забрудненням.

 

Бережіть себе та своє здоров’я. Купайтеся тільки в перевірених місцях!