Секрети правильного харчування напередодні іспитів

Наприкінці навчального року для школярів наступає досить важливий час – екзаменаційна пора. Іспити – це неабиякий стрес для організму. Неправильне харчування перед таким важливим випробуванням може негативно вплинути на результати іспиту, тому саме у цей період організм повинен отримувати якомога більше поживних речовин, які поліпшують діяльність клітин мозку. Є певні правила харчування, які дозволять покращити результати іспитів. Головне враховувати, що у цей період раціон повинен бути збалансованим.

Починати правильно харчуватися слід задовго до того моменту, коли доведеться складати іспит. Якщо зробити це за день до тестування, ефективність буде мінімальною.

Важливо раціонально розподілити об’єм спожитих калорій протягом доби. Харчування розподіліть на 4 прийоми: сніданок (25%), обід (40-45%), підвечірок (10-15%) та вечеря (15-20%).

Якщо немає апетиту, не треба змушувати себе їсти. А якщо апетит посилений, навпаки, не слід перевантажувати організм їжею, треба просто перекусити фруктами та овочами. Як варіант, можна використовувати сухофрукти.

Пам’ятайте, що дитячий організм повинен у достатній кількості отримувати вітаміни й мінерали. Насамперед слід вживати продукти, що містять залізо та вітаміни групи В. Збагатіть свій раціон червоним м’ясом, злаками, шпинатом, квасолею, горіхами, печінкою.

Споживайте натуральні вітаміни, а не синтетичні препарати з аптеки чи біодобавки.

Перед тестуванням треба гарно поснідати. Яким би не було хвилювання, не слід нехтувати повноцінним сніданком.

Серед фруктів та ягід найкращі перед іспитами – це банани і чорниця. У чорниці містяться дуже корисні антиоксиданти. А банани забезпечать організм потрібною енергією.

Обов’язково виключіть із раціону шкідливий фаст-фуд.

Також необхідно споживати достатню кількість рідини. Але це мають бути не кава чи газовані напої, а зелений чай, молоко, фруктові соки. Споживання кави бажано обмежити. Звичайна чиста питна вода забезпечує кращу концентрацію уваги та нормальну роботу організму. Натомість, якщо пити напої з великою кількістю цукру, рівень енергії буде швидко падати.

Не треба переїдати, бо через це може виникати стан сонливості.

Безумовно, дотримуватися принципів здорового харчування необхідно у будь-який період. Але це особливо важливо під час підготовки до тестування та у період складання іспитів. Надані поради допоможуть вам отримати гарні результати у навчанні та стануть у нагоді у подальшому житті.