Санітарно-просвітницька робота з працівниками дитячих закладів та учнями шкіл

З похолоданням та зростанням рівня захворюваності на ГРВІ все більш актуальними стають моніторингові відвідування дитячих навчальних закладів з метою збору інформації для отримання відомостей щодо дотримання температурного режиму відповідно до вимог санітарних норм.

На виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 21.10.2019 року №4222 протягом осінньо-зимового сезону 2019-2020 року Нижньосірогозьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області було здійснено 29 моніторингових відвідувань дитячих навчальних закладів, в тому числі 16 ДНЗ та 13 ЗОШ. Випадки недотримання температурного режиму було зареєстровано в 2 закладах (Братська школа-сад та Анатолівський ДНЗ).

З метою усунення виявлених порушень було направлено відповідні інформації з пропозиціями до сектору освіти Нижньосірогозької райдержадміністрації, Анатолівської сільської ради.

Сектором освіти щоденно надається інформація щодо дотримання температурного режиму в дитячих закладах району, всі заклади забезпечені паливом.

З метою недопущення зростання рівня захворюваності на ГРВІ, в дитячих закладах під час моніторингових відвідувань проводиться роз’яснювальна робота щодо заходів профілактики, в тому числі дотримання вимог повітряно-теплового режиму, режиму провітрювання приміщень.

Під час бесіди з учнями 11 класу Першопокровської ЗОШ І-ІІІ ступенів учням було роз’яснено заходи, які слід вживати для запобігання грипу. Також учні були проінформовані про основні напрямки діяльності у сфері санітарного нагляду, зокрема, за умовами перебування та навчання дітей, забезпеченням населення якісною питною водою та ін.

Під час моніторингового відвідування Новоолександрівського ДНЗ «Малятко» було також обговорено питання інформування батьків про стан організації харчування дітей. В закладі оформлено інформаційний куточок для батьків, де розміщено щоденне меню, таблиця із зазначенням об’єму порції, яку мають отримати діти та інші матеріали, зокрема, щодо профілактики інфекційних захворювань.

Санітарно-просвітницька робота з працівниками дитячих закладів та учнями шкіл буде продовжуватись і надалі.