Санітарно-епідеміологічна ситуація в смт Нова Маячка на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

10 червня перевірити реалізацію заходів, спрямованих на недопущення погіршення санепідситуації серед мешканців смт Нова Маячка Олешківського району до населеного пункту виїхали фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Першочергова увага була спрямована на стан питного водопостачання населення.

Селище обладнано водопроводом загальною протяжністю понад 70 км. Джерелом водопостачання є артезіанська свердловина. Фахівцями Держпродспоживслужби було оглянуто місце розташування та підтверджено її знаходження поза зоною підтоплення.

 

Артезіанська свердловина знаходиться в павільоні, оголовок герметичний, слідів підтоплення не виявлено

Водопостачання абонентів комунгоспу відбувається безпосередньо з водопровідної мережі цілодобово, а мешканці, які не підключені до централізованої водомережі, мають змогу у визначених місцях набирати питну воду безкоштовно.

За результатами проведених лаборторних доліджень питна вода з селищного водопроводу відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”. Відповідно до наданої інформації, до Новомаячківської лікарської амбулаторії КЗ «Цюрупинський центр первинної медико-санітарної допомоги» звернень мешканців з підозрою на гострі кишкові інфекції не було.

Під час зустрічі з селищним головою надані рекомендації щодо продовження проведення санітарно-просвітницької роботи серед мешканців селища з метою недопущення вживання питної води з індивідуальних джерел водопостачання (колодязів), а лише з водопроводу і тільки після кип’ятіння, дотримання правил особистої гігієни, ретельного миття овочів та фруктів перед вживанням, негайного звернення до лікувального закладу у разі погіршення здоров’я.

Також рекомендовано  організувати медичний огляд мешканців селища з приводу виявлення можливих ранніх симптомів гострих кишкових інфекцій.

Інформація з пропозиціями була висвітлена на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася того ж дня.

Ситуація знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області