Розширена нарада з селищним та сільськими головами Нижньосірогозького району

13 вересня поточного року відбулася розширена нарада на чолі з головою районної державної адміністрації П. Павловим із сільськими та селищним головами за участю виконувача обов’язки начальника Нижньосірогозького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області В.Тарикіна, який поінформував про необхідні дії виконкомів рад району у випадку виявлення захворювання на африканську чуму свиней (АЧС).

У доповіді він зазначив, що наразі на Херсонщині зафіксовано новий випадок захворювання на африканську чуму свиней на великому підприємстві в Олешківському районі. У зв’язку з цим, сільські ради мають бути готовими у разі виявлення збудника хвороби, в першу чергу, виставити карантинні блок-пости та визначити місця для спалювання зараженої худоби. З метою ж недопущення занесення та розповсюдження збудника захворювання на територію району необхідно провести профілактичні заходи з організації та посилення контролю за переміщенням живих свиней та свиногосподарської продукції, у тому числі здійснити перепис поголів’я свиней у господарствах району.

Голова Нижньосірогозької районної державної адміністрації наголосив на необхідності проведення роз»яснювальної роботи серед населення щодо дотримання всіх профілактичних норм та вжиття першочергових заходів у випадку виявлення захворювання на АЧС.

У ході обговорення провідний фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нижньосірогозького управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області М. Яцик закцентував увагу присутніх на необхідності ліквідації стихійної торгівлі в населених пунктах, зокрема м’ясом та м’ясними продуктами.

Також, звернули увагу сільських голів  на роботу дитячих садків, наголосивши на дотриманні санітарних норм, аби запобігти захворюванням у дошкільних закладах.