Результати роботи Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства – колегія ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області відбулося засідання колегії щодо результатів діяльності за І півріччя 2021 року та були визначені завдання на другу половину року.

З питань діяльності Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства за вказаний період доповідала заступниця начальника Управління Марина Шаталова.

Особливу увагу було приділено питанням щодо організації харчування дітей у закладах освіти.

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведено 64 наради та 18 семінарів за участю представників територіальних громад, відділів освіти, керівників закладів освіти, постачальників харчових продуктів з питань створення належних умов для безпечного, повноцінного харчування дітей у закладах освіти, зокрема дотримання вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ від  25 вересня 2020 року №2205.

Спеціалістами наголошено щодо своєчасного та повного усунення невідповідностей вимогам  санітарного законодавства, виявлених  за результатами заходів державного контролю та за результатами паспортизації освітніх закладів та харчоблоків освітніх закладів у І півріччі поточного року. Окремо було проінформовано про вжиття заходів в межах повноважень Головного управління з метою створення належних умов перебування, навчання та виховання дітей в закладах освіти, забезпечення якісного та безпечного харчування з дотриманням вимог, визначених новими нормативними актами.

Одним із головних завдань Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства був контроль протиепідемічних заходів на території області  щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої   коронавірусом SARS-CoV-2.

 

Так, станом на 01 липня поточного року:

– взято участь у роботі COVID – патрулів, моніторингом охоплено 21 130 об’єктів;

– порушення карантинних вимог виявлено – на 4 713 об’єктах;

– надано пропозицій та листів на підприємства –  4 713;

– складено протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 42 щодо порушення санітарних норм – 1 280, сплачено штрафів на суму 110 262 грн.

Оскільки послаблення карантину сприйнято населенням як його скасування, наголошено на посиленні контролю протиепідемічних заходів та на застосування відповідних заходів реагування щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої   коронавірусом SARS-CoV-2, встановлених Постановою КМУ від 09 грудня 2020 року №1236  та затверджених Постановами  Головного державного санітарного лікаря України, застосуванні відповідних заходів реагування.

На колегії були окреслені основні завдання у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на ІІІ квартал 2021 року:

  • забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації;
  • контроль протиепідемічних заходів на території щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  • виконання завдань, визначених дорученнями Голови Держпродспоживслужби;
  • забезпечення належного контролю за дотриманням вимог санітарного законодавства суб’єктами господарювання, що надають послуги з оздоровлення та відпочинку, протягом оздоровчого сезону 2021 року;здійснення посиленого нагляду за дитячими закладами освіти щодо готовності до нового навчального 2021/2022 року та контролю стану організації харчування дітей у закладах;
  • ініціювати перед ОМСВ розгляд питання проведення підприємствами виробничого лабораторного контролю якості та безпечності питної води комунальними підприємствами відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», дотримання технології виробництва;
  • забезпечення контролю за виконанням приписів, складених за виявлені порушення під час проведення заходів державного нагляду у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.