Профілактика грипу птиці: фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області з початку року обстежено 159 003 дворогосподарства

Інформаційно-роз’яснювальна робота – один із дієвих способів профілактики інфекційних захворювань тварин та птиці.  Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області постійно аналізує та тримає на контролі епізоотичну ситуацію в області.

У рамках заходів з профілактики грипу птиці, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, зокрема районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини, проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, що утримують птицю на власному подвір’ї.

Тож, за 10 місяців поточного року фахівцями Головного управління сформовано 145 груп фахівців по контролю за клінічним станом птиці, відвідано 586 населених пунктів області та обстежено 159 003 дворогосподарства.

Зокрема, працівники Чаплинської районної державної лікарні ветеринарної медицини постійно проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо грипу птиці шляхом проведенням бесід, розповсюдженням листівок тощо. З початку року спеціалістами установи проведено 43 641 бесіда з населенням та розповсюджено понад 1000 листівок.

Враховуючи те, що активному поширенню грипу птиці  сприяють синантропні й дикі птахи, а територія Каховського (Чаплинського) району  знаходиться на шляху міграції багатьох видів дикої перелітної птиці, ризик занесення вірусу пташиного грипу через порушення населенням ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці у своїх особистих селянських господарствах  дуже великий. Саме тому широка інформаційно-роз’яснювальна робота  має велике значення при профілактиці грипу птиці.

Крім того, проводиться роз’яснювальна робота з користувачами мисливських угідь щодо поводження з впольованою дичиною.

Також, відповідно до Державного плану моніторингу інфекційних хвороб птиці на території України на 2021 рік, на території бувшого Чаплинського району робочими групами проводиться відбір  зразків біоматеріалів від диких перелітних птахів з метою проведення моніторингових досліджень на високо- та низькопатогенний грип птиці. З початку року проведено 26 моніторингових досліджень  з метою  вивчення ситуації щодо грипу птиці на території, яка входить в зону обслуговування Чаплинської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Робота в цьому напрямку триває та знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Нагадуємо, у випадку виявлення загибелі тварин та птиці або виявлення у них ознак інфекційних захворювань, необхідно звертатися до  Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: вул. Перекопська, 17,                                                тел: (0552) 32 – 17 -37 або за адресою територіальних управлінь.