Про затвердження та виконання програми «Дитяче харчування на 2019-2020 роки» в Олешківському районі

16 квітня 2019 року в Олешківській районній раді проведено «День голови місцевої громади» за участі керівників установ району.

У своїй доповіді начальник Олешківського районного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Павло Бабійчук зупинився на питаннях щодо затвердження та виконання програми «Дитяче харчування на 2019 -2020 роки» та погодження переліку постачальників для дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл району.

Державою гарантується забезпечення харчування дітей дошкільного віку та шкільного віку, категорії яких визначені чинним законодавством України, тому організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та загальноосвітніх школах належить до пріоритетних завдань місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Керівники навчальних закладів забезпечують координацію процесу організації харчування, контроль за харчовими нормами і якістю продукції, яка надходить до харчоблоків, організацію харчування дітей пільгових категорій відповідно до вимог чинного законодавства України.

Першочерговим завданням є створення єдиної системи організації харчування, яка дозволить удосконалити діючу систему організації харчування, поліпшити контроль за якістю сировини й готової продукції, дасть змогу впровадити єдине циклічне меню, забезпечить ефективне і прозоре використання бюджетних коштів.

У разі, якщо вартість закупівлі продуктів харчування не підпадає під сферу застосування Закону України «Про здійснення державних закупівель», закупівлі по мірі можливостей, здійснюватимуться у постачальників, які зареєстровані в Олешківському районі, або у постачальників, які здійснюватимуть постачання продуктів харчування власним транспортом безпосередньо до навчального закладу за асортиментом та у кількості, визначених замовником.

Прийняття Програми «Дитяче харчування на 2019-2020 роки» обумовлене необхідністю створення умов для організації повноцінного і якісного харчування дітей.