При Каховській районній державній адміністрації 24.10.2017 року відбулося засідання координаційної ради з питань протидії поширенню ВІЛ/СНІДу та туберкульозу

В.о. начальника Каховського районного  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області      прийняла участь у   засіданні координаційної  ради з питань протидії   ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, в якому  під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Вакулич О.Л. обговорювались важливі питання щодо виконання спільних дій відповідальних установ та організацій, направлених на запобігання поширення ВІЛ/СНІДу серед населення району.

На території Каховського району та м. Каховка на сьогоднішній день на обліку у інфекціоністів знаходиться 340 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, 86 з них мають клінічні прояви. На обліку стоїть 20 дітей, з них 5 ВІЛ-інфікованих та 15 з невизначеним статусом, тобто народжені від інфікованих матерів і та діагноз не знятий і не підтверджений.  Показник смертності серед хворих на СНІД в Каховському районі  один з найвищих в області.  

Проте, такі високі показники  поширення ВІЛ-інфекції серед населення пояснюється активізацією роботи Центральної районної лікарні та лікувальної мережі по активному виявленню інфікованих осіб  протягом 2016-2017 років. Завдяки виконанню програмних рішень щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та збільшення фінансування  на закупівлю тест-систем для діагностики ВІЛ  кількість виявлених пацієнтів суттєво зросла і показала ефективність цього методу.