Обласна влада тримає на контролі розслідування загибелі червонокнижних журавлів у заповіднику Асканія-Нова

Сьогодні пройшло засідання робочої групи, яка вивчає обставини, що призвели до масової загибелі червонокнижних сірих журавлів на території заповідника Асканія-Нова.

З’ясувалося, що загибель птахів трапилася через отруєне зерно, яке посіяли фермери на навколишніх полях для боротьби з гризунами.

Перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій наголосив, що це дійсно резонансна справа, яку мають розслідувати правоохоронці, аби винні у смерті червонокнижних журавлів були притягнуті до відповідальності.

Директор біосферного заповідника Асканія Нова Віктор Гавриленко розповів, що версію з гибелю журавлів через пташиний грип він відкинув одразу, оскільки симптоми не були схожі не на одну з хвороб. Пізніше ці здогадки підтвердили після розтину тіл загиблих птахів.

“У ході власного розслідування ми виявили на одному з полів, яке знаходиться неподалік заповідної зони, трактористів. Вони розкидували на полі зерно з невідомою речовиною, аби потруїти гризунів. Ми викликали поліцію, яка склала на них протокол”, – поділився Віктор Гавриленко. 

Також, за словами директор заповідника, виявлено ряд порушень під час проведення агрохімробіт, які мають стати підставою для серйозної перевірки у першу чергу підприємства, яке займається обробкою цього поля. 

Тож розслідування за фактом гибелі червонокнижних сірих журавлів триває. Це кримінальне провадження перебуває під контролем прокуратури.

За результатом сьогоднішнього засідання вирішено, вже в понеділок, 18 січня, направити листи-звернення до Держекоінспекції, Держпродспоживслужби, Держгеокадастру з такими вимогами:

  • надати перелік сільгосппідприємств, які знаходяться в радіусі 40 км від місця події,

  • здійснити виїзд в зазначені господарства та відібрати проби матеріалів зерна,

  • якнайскоріше провести ветеринарну експертизу для з’ясування речовини, якою отруїлися журавлі,

  • надати пропозиції, стосовно внесення змін у законодавство, щодо використання певного виду препаратів для застосування на полях для боротьби з гризунами.

Обласна влада тримає на особистому контролі розслідування загибелі червонокнижних журавлів!

За інформацією сайту Херсонської ОДА