Кон’юнктивіти та отити у котів

Кон’юнктивіт – це запалення внутрішньої поверхні повіки, кон’юнктиви, яке супроводжується виділеннями з очей. Кон’юнктивіти бувають гострими і хронічними, односторонніми або двосторонніми.

Отит – це запалення зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. У тварин найчастіше зустрічається зовнішній отит.

На кон’юнктивіт хворіють коти незалежно від віку і статі тварини. Причини запалення кон’юнктиви можуть бути різними: бактерії, вірусні інфекції, потрапляння в око сторонніх предметів, травми, алергії, вроджені чи набуті патології ока.

На відміну від кон’юнктивітів, схильність до отиту мають певні породи. Найчастіше захворювання вражає такі породи котів, як скоттіш фолд (через «висячі» вуха і, в більшості випадків, звуження вушних проходів).

Причини отитів також можуть бути різними:

  • потрапляння у вуха сторонніх предметів;
  • паразитарні захворювання (отодектоз, саркоптоз);
  • переохолодження;
  • алергії;
  • аутоімунні захворювання.

Найбільш частою причина розвитку одночасно кон’юнктивітів і отитів є алергія, часто харчового характеру. Харчовим алергеном може бути що завгодно: м’ясо, каші, овочі, корми. Навіть якщо ваш кіт вживав цю їжу протягом декількох років, це не виключає імовірність виникнення алергії. У першу чергу, звичайно ж, необхідно виключити з раціону нові продукти, які ви давали тварині протягом останніх 10 днів, далі слід починати лікування захворювання.

Якщо після лікування та виключення з раціону ймовірного алергену проблема залишається, наступним кроком є дієта, суть якої полягає в тому, що тварині потрібно вибрати новий вид білка, який вона ніколи раніше не вживала. Це може бути як натуральний продукт, так і лікувальні гіпоалергенні корми. Однак слід бути обережними, оскільки ми не знаємо, як тварина відреагує на новий вид білка. Рекомендовано робити це під наглядом лікаря.

Правильність постановки діагнозу багато в чому залежить від інформації, наданої власниками тварин. Лише спільними зусиллями власників і лікаря можна досягти правильних результатів. Чим більше інформації ви зможете надати лікарю, тим легше йому буде поставити вірний діагноз і скласти план лікування.

У разі виникнення підозри на отит і кон’юнктивіт алергічного характеру   можливі інші причини одночасного ураження очей і вушних раковин (проблеми з зубами, порушення цілісності барабанної перетинки, паразитарні інфекції).

Правильний догляд за твариною – це профілактика розвитку захворювань. Якщо виникають проблеми зі здоров’ям вашого улюбленця, не біжіть по сусідах і друзях, які розповідають, що у їх тварин було колись «схоже захворювання», адже симптоми можуть бути схожими, але захворювання – зовсім іншим, відповідно і лікування буде відрізнятись.

Бережіть своїх улюбленців, оскільки у 70% випадків причиною звернення до ветеринара є неправильне годування і догляд за твариною. Перш ніж завести собі чотирилапого друга, ознайомтеся з його породними особливостями, адже у вас з’явиться новий член родини не на один день, і треба розуміти, що це велика відповідальність.