Інформаційно – роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання, що займаються реалізацією насіння

Виробництво контрафактного та фальсифікованого насіння може загрожувати глобальній економічній безпеці держави та населення.

З метою попередження порушення законодавства України під час здійснення роздрібного продажу насіння 11 серпня 2020 року фахівцями відділу контролю в насінництві та розсадництві Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією насіння на території м. Херсон.

Зазначаємо, що кожна партія насіння повинна супроводжуватися сертифікатом, що засвідчує його сортові якості, та сертифікатом, що засвідчує  посівні якості.

На пакеті з фасованим насінням, призначеним для роздрібної торгівлі, відповідно до ДСТУ 6006:2008, мають бути вказані: назва країни-виробника, фірми, підприємця, товарний знак, юридична адреса, культура, сорт (гібрид), маса або кількість штук, номер партії, рік урожаю, схожість, документ про посівні якості насіння, коротка інформація про культуру, поради щодо вирощування (коротко). Документи про визначення посівних якостей насіння (термін дії – 12 місяців, а упакованих в герметичну тару – 24 місяці) та товарних якостей садивного матеріалу повинні зберігатися на місці торгівлі та надаватися за вимогою.

Власник насіння обов’язково повинен гарантувати відповідність посівних та сортових якостей насіння, що зазначені у відповідних документах.

У разі виникнення питань, за консультативною допомогою звертайтесь до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул.. Старообрядницька, 34, тел. (0552) 26-36-13.