Гельмінтоз у дітей

Глисти у дітей – одна з найчастіших проблем, з якою батьки звертаються до дитячого лікаря. Спосіб життя здорової активної дитини сам по собі частенько призводить до такого захворювання, як гельмінтоз. Саме так називається зараження глистами організму як дитини, так і дорослого.

Якщо дитина стала дратівливою, швидко втомлюється, у неї поганий апетит, розлад шлунка, перше, що потрібно зробити – це здати аналізи на глисти.

Частота захворюваності і неспецифічна симптоматика при зараженні глистами у дітей не завжди дозволяють сприймати проблему як серйозну, проте гельмінтози призводять до загального виснаження організму, швидкої стомлюваності, викликають розвиток алергічних захворювань, а, крім того, іноді ускладнюються важкими ураженнями внутрішніх органів.

Гельмінтами або глистами називають черв’яків, які здатні паразитувати в організмі людини – кишечнику, печінці, легенях та інших внутрішніх органах.

Найбільш частий шлях зараження – через забруднений випорожненнями ґрунт при недотриманні звичайних санітарно-гігієнічних правил (якщо не мити руки і не чистити нігті після роботи з землею, вживати в їжу брудні овочі, фрукти і ягоди, які лежали на землі).

Діти, які грають з домашніми тваринами, коли собакам і котам дозволено облизувати обличчя і руки, можуть заразитися гельмінтами від них. Не останню роль у зараженні глистами відіграють мухи. На своїх лапках і хоботках вони переносять яйця глистів на продукти харчування.

Зараження глистами можливе і при випадковому ковтанні води під час купання у водоймах. Джерелами гельмінтів можуть стати недостатньо термічно оброблені м’ясо (особливо свинина) та риба. Для повного знищення личинок і яєць глистів ці продукти потрібно добре термічно обробляти.

Лікування при зараженні глистами призначає лікар, і залежить воно від виду гельмінтів, від ступеня зараження і рівня токсинів у крові, а також від тривалості та ускладнень захворювання.

По перше, необхідна підготовка організму до виведення глистів. Для цього застосовують рослинні олії – гарбузову, лляну, а також деякі медичні препарати, які сприяють виведенню і зв’язуванню токсичних речовин життєдіяльності глистів.

На другому етапі застосовують протигельмінтні засоби. Використовують як стандартні антигельмінтні препарати з асортименту аптек, так і препарати рослинного походження з м’якою дією. Найефективнішими засобами були і залишаються ліки, які відпускаються за рекомендацією і рецептом лікаря, як специфічної дії, так і протиглисні, що застосовуються незалежно від виду паразита.

На третьому етапі лікування призначають препарати, які відновлюють функції органів шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, легенів, препарати для стимуляції імунітету, для нормалізації обміну вітамінів і мікроелементів.