Фахівці на чолі з начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області взяли участь у Міжнародному Дні поля

12.06.2019 в Інституті зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України пройшов Міжнародний День поля. Понад 300 учасників з багатьох регіонів України ознайомилися зі здобутками аграрних науковців Херсонщини. Серед гостей – представники з Туреччини, Ізраїлю та інших країн зарубіжжя.

На випробувальних полігонах Інституту вчені представили понад 500 сортів та гібридів різних сільськогосподарських культур. Учасникам заходу були презентовані наукові досягнення та розробки Інституту. Присутні оглянули демонстраційні полігони вітчизняної та зарубіжної аграрної науки, новинки в галузі селекції пшениці озимої, ячменю, кукурудзи, сої, люцерни, гороху, нуту, льону олійного, ріпаку озимого, сафлору, соняшнику та технологій їх вирощування.

Херсонщина – зона ризикового землеробства. І кожен рік для аграріїв нашого краю унікальний. Нинішній – не виняток. За словами директора Інституту зрошуваного землеробства, члена-кореспондента Національної академії аграрних наук України Раїси Вожегової, цього року на полях наукової установи тільки протягом двох останніх місяців випало понад 270 мм опадів. Таких рясних дощів тут не пам’ятають за останні 17 років. Кліматичні зміни вимагають від вчених знаходити відповіді на виклики природи, аби допомогти сільгоспвиробникам працювати ефективно, з якнайменшими втратами. І у цьому напрямку активно працюють вчені аграрної наукової установи, – наголосила Раїса Вожегова.

Участь у роботі міжнародного Дня поля взяли фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. З вітальним словом до присутніх під час відкриття заходу звернувся начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергій Шевченко.

Віддаючи данину надзвичайно важливій місії, яка покладена на аграрних науковців Херсонщини, Сергій Шевченко зазначив, що такі потужні заходи, як Дні поля, які щорічно проводяться в Інституті зрошуваного землеробства – є чудовим майданчиком для спілкування представників науки, практиків і державних структур, зокрема Держпродспоживслужби – в пріоритетах діяльності якої всебічна допомога аграріям – а це фітосанітарна безпека, контроль за якістю насіння, використанням агрохімікатів і багато іншого, аби сільгоспвиробники мали ще більші врожаї, мали можливість достойно позиціонувати себе не тільки на внутрішніх, а й на зовнішніх ринках і успішно реалізовувати свою продукцію.

Учасники Дня поля оглянули демонстраційні майданчики та випробувальні полігони Інституту зрошуваного землеробства. Окрім іншого, вчені презентували гостям інноваційні технології штучного зволоження у зрошуваному землеробстві, використання сучасних інструментів та інформаційних засобів у польових умовах та сучасну техніку для обробітку ґрунту, сівби і збирання врожаю сільськогосподарських культур.