Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області попередили обрахування мешканців за водопостачання на понад 56129 гривень

До Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області продовжують надходити скарги з приводу порушення законодавства про ціни та ціноутворення при наданні послуг водопостачання та водовідведення.

Так, для розгляду колективного звернення, була проведена позапланова перевірка комунального підприємства, яке надає послуги з водопостачання.

Перевіркою встановлено, що на підприємстві не ведеться журнал реєстрації поривів трубопроводів та аварійних відключень. Не ведуться журнали роботи свердловин.

Річний план ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання складений відповідно до дозволу на спеціальне водокористування. Норми витрат води розроблені згідно з Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджені та погоджені відповідно до чинного законодавства.

Разом з тим, перевіркою встановлено, що послуга з водопостачання для жителів села надавалася у літні місяці по 6 годин на добу, в зимовий період – 2 години на добу. При цьому, нарахування оплати за послугу здійснювалося в повному обсязі. Графік подачі води відсутній.

Таким чином підприємством зайво нараховані кошти за послугу з водопостачання складають 33410,89 грн., та одержано необґрунтовану виручку у сумі 33410,89 грн.

Даною перевіркою попереджено обрахування мешканців у розрахунку на рік на суму 56129,00 грн. Винесено рішення про застосування адміністративно – господарських санкцій. Штрафні санкції складають 66821,78грн.