До уваги жителів Іванівського району

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє, що станом на 12.02.2020 року за результатами лабораторних досліджень проб води з Каховського магістрального каналу та з р.Дніпро, відібраних 10.02.2020 року та досліджених ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України», встановлено їх відповідність вимогам санітарних правил за вмістом досліджених пестицидів.

Крім того, за повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (http://dp.consumer.gov.ua/53960), отримано протокол випробувань відібраних проб води водойм Каховського водосховища у місці водозабору НФС №1 в с. Грушівка Апостолівського району, які направлялись на дослідження до ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України» 08.02.2020. За результатами протоколу випробувань ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України» від 11.02.2020 №3/28-А-270/17/2, перевищення гігієнічних нормативів (ГДК/ОДР) у воді водойм згідно з ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001 «Допустимі дози, концентрації, кількості та рівні вмісту пестицидів у сільськогосподарській сировині, харчових продуктах, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, воді водоймищ, ґрунті» не встановлено.

Також, за повідомленням Дніпропетровської обласної державної адміністрації ( https://adm.dp.gov.ua/news/u-kahovskomu-vodoshovishchi-ne-viyavili-otrujnih-rechovin ) за результатами повторних лабораторних досліджень, проведених Дніпропетровським обласним лабораторним центром, у воді з Каховського водосховища не виявили отруйних речовин.