Державний контроль у сфері санітарного законодавства

Фахівцями Нововоронцовського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області з метою попередження ускладнення санепідситуації на гострі кишкові інфекції серед дитячого населення Нововоронцовського району за заявами керівників закладів освіти розпочато проведення позапланових перевірок дошкільних навчальних закладів на предмет дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства про харчові продукти.

Під час перевірок зверталась увага на виконання вимог Закону України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” від 24.02.1994 № 4004-XII, Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” № 771/97-В від 23.12.1997року, а саме: створення належних санітарно – гігієнічних умов для перебування, виховання, організації якісного, раціонального харчування дітей, збалансованість раціону, яка є основною умовою для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в закладі.

Перевірки проводилися з відбором проб на лабораторні дослідження питної води на відповідність ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за мікробіологічними та санітарно – хімічними показниками.

Також проведено обстеження прилеглої території закладів, спортивних майданчиків, розташування контейнерів для збирання сміття, розташування та орієнтація основних функціональних приміщень закладу, санітарно-технічного обладнання для дітей, вентиляцію у приміщеннях кабінетів, організацію медичного обслуговування дітей тощо.

Проведена санітарно – освітня робота з керівниками дошкільних навчальних закладів, працівниками харчоблоку, медичними працівниками щодо санітарних вимог до організації харчування, умов зберігання харчових продуктів, дотримання технології приготування страв, особистої гігієни.

Звернуто увагу керівників закладів на відповідальність за якість та безпеку харчування, попередження виникнення і розповсюдження кишкових інфекцій.

За результатами перевірок складено акти та довідки з рекомендаціями стосовно дотримання вимог санітарного законодавства.

Робота в даному напрямку триває.