Безпечний манікюр: на що необхідно звертати увагу

Не всім вдається якісно самостійно робити манікюр в домашніх умовах, тому кожна друга жінка вважає за краще зробити манікюр у майстра в спеціалізованому салоні. Проте, багато хто забуває, що головне у манікюрі не форма нігтів, колір чи дизайн, а – безпека.

У манікюрному салоні відвідувача можуть очікувати ряд самих різних небезпек: порізи, недостатня дезінфекція шкіри рук і інструментів, відсутність дезінфекції в принципі, травми нігтьових пластин через недосвідченість майстра, неякісні дешеві матеріали, які елементарно псують нігті. Наслідки такого недбалого відношення можуть бути просто катастрофічними: гепатит, сифіліс, грибкові інфекції – і це тільки мала частина захворювань, якими можна заразитися під час звичайнісінької манікюрної процедури. Наприклад, для того, щоб заразитися гепатитом С, досить невеликої ранки, причому хвороба може роками не проявляти себе. Грибок вражає нігтьову пластину, змінюючи її рельєфність, і якщо вчасно не провести належне лікування, його спори почнуть проникати в самі тканини. Заразитися їм можна без порізів, усього лише обробивши нігтьову пластину пилкою, на якій є збудник захворювання. Ще одна інфекція – псевдомонія, або синдром зелених нігтів. Її викликають плісеневі гриби, які формуються із спор, наприклад, там, де видалили задирки, тобто в місцях, де шкіра стикалася з нігтьовою пластиною або де є ушкодження самої нігтьової пластини. В результаті на нігтях з’являються зелені плями, нігтьова пластина відшаровується частково або повністю. У гіршому разі зараження може перейти на дрібні суглоби фаланг пальців.

На що слід звертати увагу під час візиту до манікюрного салону або приватного кабінету ?

При відвідуванні салону, насамперед, необхідно звертати увагу на санітарно-гігієнічний стан приміщення. Зовнішній вигляд і робоче місце майстра свідчать про те, наскільки в цьому закладі дотимуються вимог санітарних норм. Звертайте увагу на санітарний стан робочого місця, наявність рукавичок разового використання і антисептиків, на те, чи обробив майстер перед манікюром робоче місце, руки і пилочки.

Перш з все, майстер має обов’язково продезінфікувати руки клієнту та обробити руки собі, навіть якщо працює в рукавичках. Адже у попереднього клієнта могли бути порізи на руках чи мікротріщини, через контакт із якими можна заразитися як самому, так наразити на небезпеку людину, яка прийшла на манікюр.

Пилочка, якою роблять манікюр, в ідеалі має бути одноразовою. На продезінфіковану металеву основу для кожного клієнта наклеюють спеціальний абразивний папір, який можна використати лише раз. Неприпустимо, коли однією пилочкою роблять манікюр усім відвідувачам. У такому разі попросіть майстра завести для вас окрему пилочку чи придбайте собі індивідуальну.

І, звичайно, найголовніше – це інструменти. По-перше, краще, щоб вони були повністю з металу (без іржі), оскільки наявність дерев’яних або пластикових частин ускладнює процесс дезінфекції. По-друге, після стерилізації інструменти повинні зберігатися в спеціальних крафт-пакетах або лотках, розкривати які майстер повинен тільки у присутності клієнта.

Не кожен цікавиться, як простерилізовані інструменти, з якими працює спеціаліст. Не соромтеся запитати у майстра, які етапи дезінфекції та знезараження пройшли інструменти: клієнт має повне право запитати в майстра, як і скільки стерилізують інструменти, якими робитимуть манікюр чи інші процедури.

Всі інструменти для манікюру після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати.
Ці три етапи виконуються саме в такій послідовності та не замінюють один одного. Тому персонал повинен мати не менше 2-х комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування.

Для дезінфекції інструментарію дозволяється використання дезінфекційних засобів, які мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, виключно відповідно до методичних вказівок по їхньому застосуванню. Процентне співвідношення і час експозиції встановлюються у відповідності з інструкцією щодо застосування даного препарату. Допускається застосування засобів, призначених для одночасної дезінфекції і стерилізації.
Для проведення стерилізаційної обробки в перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією по використанню, затвердженою МОЗ України.
Санітарно-протиепідемічний режим, вимоги до проведення перукарських робіт і правила особистої гігієни персоналу перукарень регламентуються ДСПіН 2.2.2.022-99 «Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів».

Дотримання правил гігієни під час манікюру – це запорука здоров’я як клієнта, так і самого майстра.