17 квітня – Всесвітній день боротьби з гемофілією

Гемофілія – спадкова хвороба, пов’язана з порушенням процесу згортання крові, вона виникає через зміни всього 1-го гена в хромосомі X. Симптоми захворювання в більшості випадків з’являються вже у ранньому дитинстві. Гемофілія на сьогодні невиліковна, але її перебіг повністю і вдало контролюється за допомогою ін’єкцій пацієнтові гемопрепаратів, що містять відсутні причини згортання – антигемофільну плазму, кріопреципітат, концентрати VIII фактора.

За ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та Всесвітньої Федерації Гемофілії 17 квітня оголошено «Всесвітнім днем боротьби з гемофілією».

Метою створення і проведення Всесвітнього дня гемофілії є привернення уваги світової громадськості, політиків, представників сфери охорони здоров’я до проблем хворих на гемофілію, підвищення обізнаності громадськості про це спадкове захворювання, пов’язане з порушенням процесу згортання крові.

Дата проведення Всесвітнього дня гемофілії була обрана організаторами не випадково, це своєрідна данина поваги творцеві Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився саме в цей день.

Всесвітній день гемофілії відзначається щороку під новим девізом, який акцентує увагу на різних проблемах, пов’язаних з цією непростою хворобою.