14 червня – Всесвітній день донора крові

У травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я Організації об’єднаних націй в місті Женеві був заснований Всесвітній день донора крові, який відзначається щорічно 14 червня. Метою цього заходу є роз’яснення важливості донорського руху та залучення до донорства здорових людей. Цього дня в усіх регіонах України відбудуться урочисті заходи, на яких вітатимуть великодушних людей — донорів крові, які дарують здоров’я і життя іншим.

Донорство крові та її компонентів – добровільний акт волевиявлення людини, що полягає у даванні крові або її компонентів для подальшого безпосереднього використання їх для лікування, виготовлення відповідних лікарських препаратів або використання у наукових дослідженнях.

Метою цього щорічного заходу є залучення здорових людей до донорства крові. Цього дня звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її нестачі в лікарнях та клініках, особливо в країнах, де кількість донорської крові вкрай обмежена.

Потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який добровільно здає кров, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.

На державному рівні у діяльність регіональних закладів служби крові України впроваджується сучасна система скринінгу донорської крові та її компонентів на маркери інфекцій, що передаються з кров’ю. Ця система включає автоматизовані лабораторні комплекси із застосуванням методів імунохемолюмінісцентного аналізу та ампліфікації нуклеїнових кислот.

Також заплановані і реалізуються заходи з вірусної інактивації заготовлених компонентів донорської крові. Разом із підвищенням рівня інфекційної безпеки продуктів крові в Україні збільшаться обсяги заготівлі донорських тромбоцитів, отриманих на апаратах автоматичного цитаферезу, що значно покращить стан забезпечення пацієнтів з онкологічними та гематологічними захворюваннями.