10 червня – Всесвітній день морозива

Літня пора – час не тільки сонця і пляжу, але перш за все – морозива. Нині його продають скрізь і в таких кількостях, що розбігаються очі, і тут головне – правильно вибрати. Тим більше, що хороший десерт допоможе вгамувати голод, адже містить натуральні жири і білки. А ось сурогат не тільки не дасть ситості, але й може викликати алергію.

Як обрати безпечне морозиво?

  1. Звертайте увагу на склад. У хорошому морозиві не має бути рослинного масла, синтетичних барвників, штучних загусників й інших хімічних добавок – лише натуральні інгредієнти. Добавки – дуже важливі компоненти всього ласоща. Одні з них корисні і по-справжньому смачні, інші навпаки – нічого, крім порушень обміну речовин організму не подарують. Завжди варто вибирати морозиво, що містить цукати, горіхи або мармелад. Ці харчові добавки натуральні, несуть свою частинку користі і не залишають після себе неприємного післясмаку. Якщо говорити про «ешки», то безпечними вважаються Е330 – лимонна кислота, Е163 – барвник із чорноплідної горобини, Е160 – барвник із моркви.

Уникайте «суничних смаків» або «фруктових раїв». Навряд чи хтось із виробників буде настільки щедрий, що зможе додати в морозиво справжній фруктовий або ягідний сік. Та й інформація на упаковці зазвичай прямо скаже, що до складу морозива входять ароматизатори, ідентичні натуральним.

  1. Зверніть увагу, купуючи морозиво на вагу, особливо в сумнівних місцях: з’ясувати склад і термін придатності такого продукту дуже складно. Тим більше, що в мобільних торгових точках-холодильниках складніше зберігати правильний температурний режим. Зважитися на вагові ласощі можна тільки в разі, якщо це кіоск відомого виробника (наприклад, за франшизою), де дотримуються стандартів виробництва і зберігання. Не купуйте морозиво деформоване, з порушеною упаковкою, шматочками льоду в ньому – це свідчить про неправильне зберігання. Продукт, який уже розтавав або на момент продажу є м’яким, – дуже небезпечний. В такому морозиві досить активно починають розмножуватися різні мікроорганізми: кишкова паличка, плісняві гриби та дріжджі. А у великій кількості вони можуть призвести до кишкових отруєнь. Впевнено ж можна купувати упаковане морозиво в невеликих магазинчиках та кіосках.
  2. Якщо на упаковці великими літерами написано, що це морозиво «Дитяче», то вказане дрібним шрифтом, має це підтвердити.
  3. Звертайте увагу на маркування, які саме нормативні документи зазначено на упаковці. Для морозива є три стандарти: ДСТУ 4733:2007 – морозиво на молочній основі (молочне, вершкове і пломбір) повинно вироблятися винятково з молока та продуктів його переробки, без застосування будь-яких жирів та білків немолочного походження, ДСТУ 4734:2007 – виготовляється на основі плодово-ягідної або овочевої сировини з додаванням цукрового сиропу, натуральних барвників, ароматизаторів та інших необхідних для виробництва інгредієнтів, ДСТУ 4735:2007 – виготовляють з комбінованим складом сировини і випускають із частковою заміною молочної сировини на компоненти рослинного походження (рослинні жири).
  4. 5. Купуючи шоколадне морозиво, зверніть увагу на його структуру – якщо немає шматочків шоколаду і колір однорідний, швидше за все в ньому не натуральний шоколад, а барвник та ароматизатор «ідентичний натуральному», що має бути зазначено на упаковці.
  5. 6. Уникайте ненатуральних яскравих кольорів – це говорить про наявність «хімії». Якісне морозиво повинне танути при кімнатній температурі 15-20 хвилин, рівномірно, без утворення води. Чим швидше воно тане і чим рідші краплі – тим більше в ньому води і менше молока або вершків.

Тож будьте уважними і смакуйте на здоров’я!