СТОП ФЕЙК питна вода м. Херсон

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області щодо розповсюдження чуток в соціальних мережах та серед містян про очікування спалаху холери в м. Херсоні, повідомляє наступне.

На виконання вимог Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затверджених наказом МОЗ України від 12.05.2010 № 400 (ДСанПіН 2.2.4-171-10) Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області проводиться систематична робота щодо реалізації повноважень в сфері держсанепіднагляду за станом питного водопостачання жителів деокупованих населених пунктів.

Для водопостачання міської територіальної громади Херсона МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона» використовується підземне джерело – Херсонське родовище прісних підземних вод. Централізоване водопостачання здійснюється з Верхньосарматського водоносного горизонту. Згідно технологічного регламенту з описом технологічного процесу виробництва питної води для підйому води експлуатуються виключно артезіанські свердловини глибиною від 60 до 100 метрів, вода з поверхневих джерел (р. Дніпро) не використовується.

Крім того, щоденно виконується дезінфекція води на насосних станціях гіпохлоритом натрію (наявний в достатніх кількостях). Відомчою атестованою хіміко-бактеріологічною лабораторією МКП «ВУВКГ м. Херсона» забезпечено лабораторний контроль за якістю питної води. Згідно листів Херсонської міської військової адміністрації за результатами досліджень питна вода, яка надходить до розподільчої мережі міста, відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Враховуючи зазначене, закликаємо громадян не панікувати, виважено підходити до неперевірених повідомлень, чуток та довіряти офіційним джерелам інформації.

Ситуація перебуває на контролі Херсонського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області!!!