Відбулося позачергове засідання Херсонської обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Сьогодні, 21 червня, під головуванням першого заступника начальника Херсонської обласної військової адміністрації Дмитра Бутрія відбулося позачергове засідання Херсонської обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК).

Основне питання, яке розглядалося під час засідання, – про вжиття першочергових заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней (АЧС) у свиногосподарстві Бериславського району.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу, відібраного від загиблої свині в одному із господарств Бериславського району Херсонської області, Миколаївською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби 19.06.2024 виявлено збудника африканської чуми свиней.

З метою своєчасного та повного вжиття комплексу заходів з ліквідації АЧС та недопущення поширення захворювання, за результатами роботи комісії напрацьовано та дано доручення відповідним службам, органам місцевої влади та адміністрації господарства.

Також, рішенням ДНПК затверджено План комплексних заходів в Херсонській області на 2024-2027 роки з профілактики грипу птиці та дій різних служб у разі виникнення підозри або встановлення захворювання та План комплексних заходів в Херсонській області на 2024-2027 роки з профілактики африканської чуми свиней та дій різних служб у разі виникнення підозри або встановлення захворювання.