Бериславщина: моніторингові обстеження місць реалізації харчових продуктів

Минулого тижня фахівцями Бериславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведено моніторинг місць реалізації харчових продуктів на території селищ Високопілля, Нововоронцовка та Велика Олександрівка.

У ході моніторингових обстежень звернули увагу операторів ринку харчових продуктів на неухильне дотримання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон).

Відповідно до статті 36 Закону є вимоги щодо обігу харчових продуктів на агропродовольчих ринках, а саме: цілі туші або частини туш парнокопитних та інших копитних тварин, туші свійської птиці, кроликів та малих диких тварин, риба, мед, яйця, молоко необроблене, сир домашнього виробництва і продукти рослинного походження можуть продаватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії, яка знаходиться на агропродовольчому ринку, державним інспектором, який знаходиться на цьому ж ринку. Не підлягають зазначеним випробуванням харчові продукти промислового виробництва, які супроводжуються документами, що забезпечують простежуваність продукції.

Цілі туші або частини туш, м’ясо, субпродукти парнокопитних та інших копитних тварин можуть реалізовуватися на агропродовольчих ринках, за умови що вони отримані від ідентифікованих сільськогосподарських тварин відповідно до вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин.

Відповідно до статті 37 цього Закону забороняється:

  • обіг харчових продуктів на потужностях, що не відповідають вимогам санітарних заходів;
  • продаж харчових продуктів власного домашнього виробництва не на агропродовольчих ринках;
  • обіг неперероблених туш парнокопитних та/або однокопитних тварин, на яких безпосередньо або на упаковці відсутня позначка придатності;
  • обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу, передбаченого цим Законом, або дія якого тимчасово припинена;
  • обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, повідомлення про реєстрацію яких не було зроблено оператором ринку до вимог цього Закону.

Окремо варто зазначити, що операторам  ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу відповідно до чинного законодавства.

Тож, Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області вкотре закликає жителів Херсонщини бути відповідальними і не купувати харчові продукти у місцях стихійної торгівлі.

Бережіть себе та здоров’я своїх близьких!

Довідково: упродовж 2024 року на території Бериславського району проведено 535 моніторингових обстежень, бесід та розповсюджено 1278 пам’яток щодо правил реалізації харчових продуктів, запобігання розповсюдження ботулізму та інших токсикоінфекцій, небезпеки стихійної торгівлі для здоров’я людини.