Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області за минулий тиждень перевірено понад 600 суб’єктів господарювання на виконання карантинних обмежень: 153 об’єкти працювали з порушеннями

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області з метою забезпечення контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, в межах компетенції продовжують щоденно здійснювати заходи нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах карантину.

Детально протиепідемічні вимоги викладені в Постанові Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 та в Постановах Головного державного санітарного лікаря України.

За минулий тиждень з 13 по 19 грудня фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області самостійно, а також за участі Національної поліції, органів місцевого самоврядування та місцевої влади відвідано  613 суб’єктів господарювання стосовно дотримання карантинних вимог. Порушення встановлено на 153 об’єктах (25%).

 

З них відвідано:

  • об’єктів роздрібної торгівлі харчовими продуктами– 296, з них працювали з порушеннями 94 об’єкти;
  • закладів громадського харчування– 28, у 6 закладах виявлені порушення карантинних вимог;
  • об’єктів непродовольчої торгівлі– 119, на 28 об’єктах виявлені порушення карантинних обмежень;
  • дошкільних закладів освіти– 44, у 4 виявлені порушення;
  • закладів середньої освіти– 37, у 7 закладах виявлено недотримання карантинних обмежень;
  • 89 інших об’єктів, з яких працювали з порушеннями – 14.

Основні порушення:

– відсутність або неналежне носіння захисних масок;

– відсутність контейнеру для збору засобів індивідуального захисту;

– непроведення температурного скринінгу працівникам тощо.

За виявлені порушення складено 108 протоколів. Протоколи складаються за статтями 42 та 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З метою недопущення порушень у подальшому та усуненню вже виявлених кожному порушнику надані відповідні письмові пропозиції.

На кожному об’єкті проводилась також активна роз’яснювальна робота щодо дотримання протиепідемічних вимог.

Робота в цьому напрямку триває та знаходиться на особливому контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.