ОБЕРЕЖНО ГРИП ПТИЦІ!

З метою охорони господарств від занесення збудника грипу птиці  керівники  та спеціалісти птахо господарств ,незалежно від  форм  власності  зобов’язані суворо виконувати заходи, які передбачені інструкцією з профілактики та ліквідації грипу птиці Затверджено Наказ Міністерства  аграрної  політики  та продовольства України 17.10.2011 №547 і Зареєстровані в Міністерстві  юстиції України 8 листопада 2011р, за №1277/20015.

З метою забезпечення епізоотичного  благополуччя у птахо господарствах  необхідно  постійно  здійснювати:

  • нагляд за клінічним  станом птиці;
  • проведення моніторингових досліджень щодо виявлення антитіл до вірусу , птиці птахо господарств та особистих селянських господарств,іншої  птиці. яка утримується в неволі  тощо;
  • контроль та оцінку  загрози, що може виникнути від диких пере льотних та синантропних птахів,щодо будь-якого вірусу грипу птиці;
  • моніторинг наявності збудників пташиного грипу  у ссавців;
  • здійснювати господарські  та ветеринарні  заходи ,які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • виконувати вказівки спеціалістів ветеринарної медицини та проводити ветеринарно-санітарні заходи з профілактики та боротьби з грипом птиці;
  • повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку;

ГРИП ТПИЦІ – гостра контагіозна вірусна  інфекція птахів,викликана будь-яким вірусом  грипу А,який спричиняє щонайменше 75% летальних випадків серед курчат у 4-8 місячному віку, інфікований внутрішньовенно.

ГРИП ПТИЦІ-   характеризується загальним пригнічення м , набряками,ураження респіраторних органів та ШКТ та перебігає у виді  ензоотій. Інкубаційний період у птиці триває 1-7 днів. В окремих випадках – від декількох годин до 7 діб і більше.

ЗБУДНИК  грипу птиці –РНК – вірус,за комплементзязувальним антигеном споріднений з  вірусом типу А людей  і тварин  . Дикі птахи , особливо мігруюча водоплавна  птиця, є природним резервуаром вірусів грипу птиці. Вірус  виділяється  у навколишнє  середовище  зі слиною, носовим секретом,і послідом.  Вірусоносійство у птиці ,яка перехворіла,триває 2-3 місяці та більше.  ДО ГРИПУ  сприйнятлива домашня ,синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом  інфекції  є хвора  і перехворіла птиця ,а також водоплавна птиця  без клінічних  ознак захворювання . Дикі  качки,крячки,лебеді,чайки та іншої види перелітної птиці.

ВІРУС ГРИПУ ПТИЦІ    чутливий до дії 3% їдкого натру,хлорного вапна,креоліну,фенолу,2%р-н

формальдегіду, азотної кислоти, ефіру, хлороформу та препарати йоду.

Отже, шановні громадяни при будь-якій підозрі або  невластивій поведінці  птиці  чи її загибелі звертайтеся  до спеціалістів ветеринарної медицини  у вашому населеному пункт, також до фахівців району ветеринарної медицини  для подальших дій.