АНОНС! Швейцарсько-український проект «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні»

Загальна мета Проекту полягає у підтримці створення та впровадження в Україні сучасної системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості в Україні.

Діяльність Проекту спрямована, з одного боку, на надання технічної допомоги Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, щоб розробити і ввести в дію сучасну систему інспектування безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості, а з іншого боку, на надання допомоги молокопереробному виробництву у запровадженні консультативної програми для поліпшення виробництва безпечного та високоякісного молока на рівні первинного виробництва. Проект також визначить нагальні потреби у обладнанні, щоб підтримати впровадження системи інспектування безпечності харчування та надати обмежену кількість обладнання, виходячи з оцінки потреб.

В рамках Компоненту 3 «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності харчових продуктів» Проект організовуватиме 1-2 серпня 2018 року в м. Миколаєві тренінг для середніх виробників молока, що є постачальниками партнерів Проекту в Миколаївській області – ТДВ «Баштанський сирзавод» і ПАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат». Тематика заходу присвячена кращим практикам виробництва молока з фокусом: утримання, здоров’я вимені та гігієна доїння, а також щодо нових підходів до інспектування для цілей державного контролю.

В програмі тренінгу передбачається проведення навчально-демонстраційного інспектування під наставництвом як державних інспекторів, так і тренерів Проекту з виїздом на МТФ ДПДГ «Асканійське» (Каховський р-н, с. Тавричанка).

У зв’язку з цим, для обміну досвідом та з метою навчального візиту в господарство, до проведення цього заходу 02.08.2018 року планують долучитися начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталій Боярський та державні інспектори Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.