На Херсонщині триває посів озимини під врожай 2018 року

На Херсонщині сьогодні проводиться такий важливий агротехнічних етап, як посів озимих культур. Одним з основних чинників в закладанні майбутнього урожаю є наявність достатньої кількості кондиційного насіння високих генерацій.

Станом на 28.09.17р. (за даними ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції») господарствами Херсонської  області здано на перевірку 13,2 тис. тонн озимих зернових, в тому числі озимої пшениці 8,2 тис. тонн, озимого ячменю 4,9 тис тонн., озимого ріпаку 0,1 тис. тонн. Все насіння перевірено та сертифіковано.

Також, хочемо звернути увагу господарств що не мають достатньої кількості насіння, та планують його придбання, що правом виробництва насіння для реалізації володіють лише господарства занесені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.На сьогодні до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва включено 26 підприємств, що проводять свою виробничу діяльність на Херсонщині. Вони пропонують великий вибір сортів  та гібридів різних культур.

Фахівці відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській  області  застерігають сільгосптоваровиробників,  що для посіву необхідно використовувати насіння сортів та гібридів вітчизняної і зарубіжної селекції, яке пройшло державне сортовипробування і було перевірене на посівні якості, про що свідчать відповідні документи встановленої форми, зокрема «Сертифікату, що засвідчує посівні якості насіння». Під час купівлі насіння  споживач повинен вимагати у продавців документи  на закуплене ним насіння. При реалізації насіння повинно супроводжуватись документами згідно ДСТУ 4138-2002 року. Ці документи видає споживачеві виробник чи реалізатор насіння.

Насіння яке підлягає реалізації повинно бути затароване і промарковане етикетками встановленого зразка.

Крім того, хочемо звернути увагу господарств, які мають залишки насіння минулих років і планують використати таке насіння для посіву під урожай 2018 року. Перед проведенням посіву необхідно провести його повторну перевірку посівних якостей, адже термін дії Сертифікату – чотири місяця, а отже документи можуть бути не чинні. На даний час послуги по сертифікації насіння надають територіальні підрозділи Державного Підприємства «Державний  центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».

Так, на сьогодні в Херсонській області працює 5 лабораторій Державного Підприємства «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції». Територіальне представництво знаходиться за адресою  місто Херсон,                вул. Старообрядницька, 15а.

Наголошуємо – посів не сертифікованим насінням є порушенням норм Закону України «Про насіння та садивний матеріал».

Також нагадуємо, що набула чинності Постанова КМУ від 18.08.2017р. № 615  « Про затвердження Порядку арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу».