Готуємося до весняної диспансеризації

Наближається період весняної диспансеризації домашніх тварин. Мета заходу –  проведення профілактичних обстежень задля забезпечення охорони здоров’я тварин і людей, та в подальшому виробництво  якісної і безпечної продукції від досліджених тварин, що утримуються в господарствах незалежно від форми власності.

Диспансеризацію на Херсонщині проводять  ветеринарні фахівці міських та районних державних лікарень ветеринарної медицини.

Диспансеризація – це комплекс планових діагностичних, лікувально-профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на ранню діагностику ознак захворювань тварин, профілактику та лікування виявлених хвороб. При проведенні диспансеризації велику рогату худобу досліджують на такі небезпечні захворювання як – лейкоз, бруцельоз, лептоспіроз, туберкульоз. Щеплюють проти сибірки. Також проводять клінічний огляд кожної тварини під час якого можна виявити інші хвороби. Цей захід проводиться відповідно до попередньо розробленого та затвердженого графіка у всіх населених пунктах, де утримуються домашні тварини.

Під час проведення диспансеризації буде проведена інвентаризація всього наявного поголів’я великої рогатої худоби, яке утримується в населених пунктах відповідно до даних Єдиного державного реєстру тварин.

Окремо ветеринарними фахівцями буде проводитись робота з господарями овець та кіз на предмет необхідності проведення реєстрації та ідентифікації тварин.

Одночасно ветеринарними фахівцями буде проводиться роз’яснювальна,  просвітницька  робота серед мешканців населених пунктів про небезпеку  захворювань – сказу всіх видів тварин, пташиного грипу, африканської чуми свиней, отруєння птиці та  поширюватися  інформаційні  листівки,  пам’ятки.

Нагадуємо про необхідність надання всього наявного поголів’я тварин для проведення диспансеризації ветеринарним фахівцям. Проведення профілактичних заходів надзвичайно важливе для здоров’я тварин.