Епізоотичне обстеження всіх мисливських господарств на території Нововоронцовського району

Нововоронцовським районним управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  на виконання   протоколу  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при  Херсонській обласній державній адміністрації  № 11 від 31.08.2017 року,  затвердженого Плану заходів по проведенню депопуляції диких кабанів та проведення лабораторного  моніторингу африканської чуми свиней (АЧС) в дикій фауні  Херсонської області 07.08.2017 року проведено епізоотичне обстеження всіх мисливських господарств на території Нововоронцовського району, на якому  звернуто увагу на тип господарств, їх площу, щільність поголів’я диких тварин, шляхи міграції, підгодівлю, факти загибелі тварин, наявність худобомогильників на території мисливських угідь( на фото начальник районного управління Далека І.І., завідувач протиепізоотичним відділом Нововоронцовської РДЛВМ Чорний В.М.).

На території Нововоронцовського району розміщені:  підрозділ Великоолександрівського лісомисливського господарства – Гаврилівське мисливське лісництво(на фото – мисливствознавець ДП «Великоолександрівське ЛМГ» – Милун Микола Олексійович, єгері Орєхов С.Б.,Теребило ЮМ., Кертичак В.Ф.) загальною площею угідь 41,5 тис.га  та Українське товариство мисливців та рибалок загальною площею угідь 18 тис.га. Решта земельних угідь 33 тис.га являються землями державного мисливського резерву.

Згідно таксації (лютого 2017 року) щільність червоної лисиці становить в межах 1.0 особин на 1000 га,  чисельність дикого кабана – 47 голів, вовків –16  особин, оленів – 5 особин, козулі – 105 голів, зайця – 2536 голів, фазана –2138 голів, куріпки сірої 2430 голів, голубів – 3720 голів, качка – 150 голів, перепел – 1140 голів.

У 2017 році на території Нововоронцовського  району відсутні  неблагополучні  пункти  по гостроінфекційним  хворобам тварин та птиці. За даними ДП «Великоолександрівське лісомисливське господарство» та Українського товариства мисливців та рибалок  з початку 2017 року відстріляні всього бродячих собак – 21 голова, котів – 17 голів, 59 голів червоної лисиці, 7 вовків.

Забійний майданчик для зняття шкіри та розробки туш впольованої дичини облаштований на  подвір’ї адміністративного корпусу за адресою: 74231 Херсонська область, Нововоронцовський р-н, с. Новоолександрівка, вул.Лісна, 7. Забійний майданчик представляє собою металеву споруду площею 20 метрів квадратних, висотою 4 м. Підлога бетонована, є каналізаційний стік у вигрібну яму. На стінах облаштовані металеві гаки для розвішування м’ясотуш при проведенні ветсанекспертизи. Також є механічна ручна лебідка, холодна проточна вода, електроводонагрівач, колода для розрубки м’яса. Є умивальник, миючі та дезінфікуючі засоби. Санітарний стан забійного майданчика задовільний.

Шляхи міграції та льоту перелітної птиці на території району відсутні.

Мисливські угіддя ДП «Великоолександрівське ЛМГ» розділено на п’ять єгерських обходів, а  по Нововоронцовській  РО УТМР  на  3 єгерські обходи.

Єгерською службою постійно проводиться обстеження угідь на предмет виявлення тварин та птиці  з підозрілою (невластивою) поведінкою чи їх трупів, а також бесіди з  мисливцями щодо епізоотичної ситуації по захворюванню свиней на африканську чуму та птиці на грип на території України та Херсонської області наслідки виникнення даних захворювань. Ведеться контроль єгерською службою, бригадирами за переміщенням та міграцією тварин та птиці   в мисливських угіддях.

На території Новоолександрівської сільської ради в наявності діючий худобомогильник, який є власністю ПАТ «Придніпровське»

Станом на дату складення акту трупів загиблої птиці та тварин на протязі 2017 року не виявлено, епізоотична ситуація по гостроінфекційним  хворобам тварин та птиці  залишається  благополучною.