Безперервна робота в Бериславському районі

Не зважаючи на тяжкий військовий час, Бериславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та структурні підрозділи – Нововоронцовська, Великоолександрівська, Високопільська та Бериславська РДЛВМ, розпочали роботу на підконтрольній території після деокупації частини Херсонської області.

До підконтрольної території Бериславського району входять 11 територіальних громад та налічується 143 населених пункти в яких  знаходяться та працюють 47 ветеринарних спеціалістів.

Спеціалістами ветеринарної медицини району проводяться подвірні обходи, клінічні обстеження наявних домашніх тварин в особистих селянських господарствах, визначають епізоотичну ситуацію з проведенням роз’яснювальної роботи серед населення, щодо профілактики та недопущення розповсюдження інфекційних хвороб тварин та птиці: сказу тварин, африканської чуми свиней, сибірки, високо патогенного грипу птиці.

Всього з початку 2023 року обстежено: 67 населених пунктів, дворів 5380. В них обліковується на даний час: ВРХ 1436, ДРХ 65, коні 9, свині 240, собаки 3201, коти 1389, птиця 16039. Наразі проводиться щеплення котів та собак проти сказу, всього щеплено 910 голів.

Епізоотична ситуація контрольована. Власники домогосподарств району, при виявлені захворювання тварин повідомляють старосту села, який при відсутності  спеціаліста Держпродспоживслужби повідомляє голову громади.

Держпродспоживслужба на постійному зв’язку з начальниками військових адміністрацій населених пунктів району.

Територія Бериславського району залишається небезпечною через постійні обстріли з окупованої території лівобережжя Каховського водосховища.

Обстеження території за межами населених пунктів(лісонасаджень та землеугідь) неможливе через замінування та наявності великої кількості вибухонебезпечних предметів.

Також, на даний час розпочата робота з пасічниками щодо щорічного весняного обліку пасік.