Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській облдержадміністрації

10 липня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Вадима Чабана відбулося засідання Державної надзвичайної протепізоотичної комісії (ДНПК) при Херсонській обласній державній адміністрації за участі фахівців та начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергія Шевченка.

Приводом для зібрання став зафіксований спалах африканської чуми свиней у с. Корсунка Новокаховської міської ради.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталій Боярський повідомив, що 8 липня встановлено випадок загибелі свиней на одному зі свиногосподарств населеного пункту. За результатами аналізу біоматеріалу Дніпропетровською регіональною державною лабораторією зареєстровано спалах АЧС.

Наразі визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту, зони нагляду, проводяться необхідні заходи з метою ліквідації та недопущення поширення АЧС.  Члени комісії також обговорили стан ліквідації спалаху АЧС, що виникла 20 червня у Херсоні. Продовжується робота з виявлення свиней у зоні карантину та запобігання реалізації живих тварин у невстановлених місцях, неідентифікованих відповідно до діючих вимог, за відсутності супровідних ветеринарних документів.

Під час засідання також наголошено на недопущенні виникнення та розповсюдження сказу на території області, що, в свою чергу, потребує розробки цільових програм з регулювання чисельності безпритульних тварин, які є потенційним джерелом рознесення вірусу сказу. Віталій Боярський підкреслив, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області та його територіальними управліннями постійно здійснюється системна робота щодо стабілізації епізоотичної ситуації з профілактики сказу тварин.

Взявши до відома надану інформацію, члени ДНПК при Херсонській обласній державній адміністрації прийняли рішення щодо Плану заходів з недопущення виникнення та розповсюдження сказу, інших інфекційних хвороб, зокрема АЧС, на території області. Серед прийнятих обласною комісією рішень – посилити контроль з боку Головного управління Національної та Управління патрульної поліції в Херсонській області за переміщенням живих свиней, а у разі виявлення неідентифікованих відповідно до чинних вимог тварин, без супровідних ветеринарних документів, а також їх реалізації у невстановлених місцях – вжити невідкладних заходів щодо припинення цих правопорушень.

Серед населення провести просвітницьку роботу з питань профілактики та недопущення поширення африканської чуми свиней.