У Високопільському районі обговорили випадки туляремії

15.09.2020 року Високопільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, ініціювало проведення позачергового засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Високопільській районній державній адміністрації.

Термінове скликання відповідної наради, пов’язане зі спалахом рідкісного, але небезпечного захворювання – ТУЛЯРЕМІЇ.

На нараді проінформовано, керівництво району про випадки спалаху туляремії в Нововоронцовському районі, де захворіло двоє людей які вживали м’ясо зайців.

Визначено шляхи профілактики захворювання на туляремію, та необхідність інформування населення про заходи з профілактики цього захворювання .

Туляремія – являється природно вогнищевою інфекційною хворобою і переноситься зайцеподібними та іншими дрібними гризунами та комахоїдними.

Враховуючи природну циркуляцію збудника туляремії, на нараді ДНПК визначено та затверджено основні заходи по профілактиці розповсюдження та випадків проявів захворювання.

  • Обстеження мисливських угідь з відстрілом зайців для подальшого лабораторного дослідження на захворювання туляремією
  • Провести одночасно тотальну  дератизацію територій всіх населених пунктів району та земель сільськогосподарського призначення
  • Не користуватися відкритими водоймами
  • Дотримуватись особистої гігієни
  • Уникати контакту з дикими тваринами та мишевидними гризунами

Додатково про рішення  Високопільської Державної протиепізоотичної комісії  можна ознойомитись в статті районної газети Високе Поле.