У Новотроїцькому районі розпочали весняну диспансеризацію

У Новотроїцькому районі працівниками Новотроїцької РДЛВМ та Сиваської ветеринарної дільниці   на початку березня проведено подвірний відбір проб крові від ВРХ яке утримується жителями сіл Садове та Заозерне. У зазначених селах останні роки при дослідженнях  ВРХ на лейкоз відбувалося виділення реакції імунодифузії (РІД).

Власникам вручались приписи про заборону здачі молока від хворих тварин, їх здавали на забій. Але РІД-позитивні при проведенні наступного дослідження виявлялись знов і знов, безперечно в меншій кількості але все ж таки були. Одна РІД-позитивна тварина за сезон випасу інфікує щонайменше 10 здорових тварин. Власники  корів завжди напружено чекають результатів досліджень, але лейкоз дуже підступна  хвороба і перемогти її можна лише радикальними методами. З огляду на зазначене, було прийнято рішення провести в  селах  Заозерне та Садове подвірний обхід  з метою максимального охоплення дослідженнями всього наявного поголів’я  ВРХ з шестимісячного віку.

Паралельно з відбором проб крові фахівцями ветеринарної медицини проводилась ідентифікація молодняка та дорослих тварин, які з якихось причин не були ідентифіковані на день досліджень або  втратили вушні бирки.

У селі Садове було відібрано – 121 проба, а в Заозерному – 69.

При проведенні  відбору проб крові жителям сіл ветеринарними фахівцями проводились бесіди, в ході яких роз’яснювалось заходи профілактики таких захворювань як африканська чума свиней, грип птиці, лейкоз ВРХ. Також було дано відповіді на безліч інших запитань.