У Новотроїцькому районі фахівці Держпродспоживслужби проводять роз’яснювальну роботу щодо основних правил застосування пестицидів і агрохімікатів у сільському господарстві

На виконання доручення першого заступника Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 16.06.2018 року № 602-06-06/21 «Щодо реагування на випадки порушень законодавства у частині застосування засобів захисту рослин», фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новотроїцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведено роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур щодо дотримання законодавства в частині використання пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин, у тому числі статті 37 Закону України «Про бджільництво», а саме:

 • Здійснення діяльності щодо транспортування, зберігання та застосування пестицидів регламентується вимогами Закону України «Про пестициди та агрохімікати» від 02.03.1995 року № 86/95-ВР; Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».
 • Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво», до обов’язків фізичних та юридичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин, необхідно забезпечити інформування не пізніше ніж за три доби до початку обробки медоносних рослин через засоби масової інформації пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблювальних площ.
 • Відповідно до ст. 12 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», використання пестицидів в господарствах та індивідуальних садах і городах, у побуті повинно здійснюватися тільки у відповідності з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
 • До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності посвідчення про спеціальну підготовку та медичної книжки встановленого зразка на право робіт із пестицидами.
 • Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках (3- 4 м/с).
 • Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, встановлюються попереджувальні написи.
 • Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м.
 • Приготування розчинів пестицидів і заправка апаратури для їх застосування повинні здійснюватися на стаціонарних розчинних вузлах або пунктах із використанням засобів механізації виробничих процесів.
 • Господарства повинні бути забезпечені пересувними агрегатами для приготування розчинів і заправки обприскувачів. Категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.
 • Забруднені пестицидами поверхні та ґрунт після проведення робіт, а також машини і апаратура, тара з-під пестицидів і протруєного насіння, промивні стічні води, що містять пестициди і засоби індивідуального захисту підлягають знешкодженню.
 • Всі роботи з пестицидами і протруєним насіннєвим матеріалом обов’язково реєструються в спеціальних журналах.
 • Категорично забороняється застосування пестицидів у межах першого поясу (суворого режиму) зони санітарної охорони поверхневих та підземних джерел господарсько-питного водопостачання. У межах другого поясу (обмеження) зони санітарної охорони поверхневих та підземних джерел водопостачання забороняється зберігання та застосування пестицидів. У межах третього поясу (спостережень) зони санітарної охорони підземних джерел водопостачання забороняється розміщення складів пестицидів (вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.1998 року № 2024 «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об’єктів» та п. 15.3 ДБН В.2.5-74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди»).