У Горностаївській ОТГ затвердили програму боротьби з амброзією

З метою забезпечення благоустрою на території Горностаївської селищної об’єднаної територіальної громади, формування сприятливого для життєдіяльності середовища, покращення його санітарного стану та захисту довкілля фахівцями Горностаївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та Горностаївської селищної ради проведено робочу зустріч з питань забезпечення проведення заходів щодо локалізації та ліквідації амброзії полинолистої у період її цвітіння.

Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста).

Серед великої кількості бур’янів амброзія полинолиста приносить особливо великі втрати в сільському господарстві, при цьому являючись злісним карантинним бур’яном. Рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку та насіння. Квітковий пилок є дуже небезпечним і шкідливим для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз.

Амброзія полинолиста засмічує усі польові культури, особливо просапні і зернові. Розповсюджена також біля дворищ, на присадибних ділянках, луках, пасовищах, в садах та полезахисних смугах. Добре росте на узбіччях залізничних, автомобільних, ґрунтових доріг, по берегах рік і ставків, на пустирях, канавах і інших землях, які не обробляються.

Боротьба з цією карантинною рослиною потребує спільних зусиль органів місцевого самоврядування, державної виконавчої влади, самоорганізації населення, суб’єктів господарювання, громадськості, землевласників та землекористувачів.

Учасники заходу зазначили, що на сьогодні  вже здійснено ряд заходів, які стосуються боротьби зі шкідливою рослиною.

Так, Правилами благоустрою територій населених пунктів Горностаївської селищної об’єднаної територіальної громади, затвердженими рішенням ХVІІ сесії селищної ради VІІІ скликання селищної ради від 27.02.2019 № 799, визначені обов’язки суб’єктів господарювання та громадян на земельних ділянках, наданих їм на праві власності чи користування, щодо виконання регулярного косіння трав, знищення карантинних рослин, не допускати їх цвітіння, прибирання та утримання в належному стані території, надані їм в встановленому законом порядку, у тому числі утримувати в належному стані території від межі відведеної земельної ділянки до проїжджої частини вулиці.

Рішенням XXVII сесії селищної ради VІІI скликання від 24.12.2019 року затверджено селищну програму по локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на території Горностаївської об’єднаної територіальної громади на 2020-2024 роки, в якій визначено проведення систематичної роботи щодо виконання заходів з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої для створення безпечних умов життєдіяльності населення.

Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої як для сільського господарства, так і для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх землекористувачів.