Спільне засідання комісій ТЕБ і НС та ДНПК при Нововоронцовській райдержадміністрації  

6 листопада 2018 року при Нововоронцовській райдержадміністрації проведено спільне засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Начальником Нововоронцовського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області було висвітлено низку питань. Зокрема, щодо організації харчування дітей у дошкільних закладах освіти – це питання було і залишається одним із найактуальніших. Нововоронцовським районним управлінням запропоновано вжити заходи задля створення необхідних умов для організації харчування дітей, збільшення фінансування на харчування дітей, а також надати відповідні доручення засновникам (власникам), керівникам дошкільних, загальноосвітніх закладів стосовно неухильного дотримання нормативно-правових документів щодо організації харчування дітей у закладах.

Щодо водопостачання – це питання неодноразово виносилося на розгляд. З метою контролю за якістю і безпечністю питної води та недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, забезпечення населення району якісною питною водою, запропоновано керівникам комунальних підприємств району: організувати зони санітарної охорони водозабірних споруд, забезпечити дотримання водоохоронного режиму у зонах санітарної охорони артезіанських свердловин, розробити технологічні регламенти та погодити їх в установленому законодавством порядку, розробити робочі програми (графіки) виробничого контролю якості води, забезпечити проведення виробничого контролю питної води в місцях водозабору та в розподільчій мережі. Дотримуватися періодичності та виду контролю якості питної води, забезпечити проведення знезараження питної води з конкретними термінами виконання.

Також доповідач звернув увагу присутніх на необхідності забезпечення належного прибирання територій, своєчасного вивезення сміття, недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ тощо задля поліпшення в районі санепідситуації, наголосивши, що у разі невиконання даного рішення, матеріали перевірок будуть направлені до правоохоронних органів.

Не менш важливим питанням є епізоотичне благополуччя Нововоронцовського району. З огляду на це, було проаналізовано ситуацію щодо африканської чуми свиней, сибірки, сказу тварин та випадків ботулізму в Херсонській області протягом поточного року та поінформовано присутніх про результати профілактичних заходів, проведених на території Нововоронцовського району, а також виконання плану протиепізоотичних заходів на 2018 рік.