Спеціалісти Горностаївського управління тримають на контролі реалізацію програми основних заходів щодо поводження з домашніми тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами

На виконання завдання Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  з ініціативи Горностаївського управління 6-8 вересня 2021 року на базі Горностаївської та Костянтинівської об’єднаних територіальних громад проведено дві робочі наради з питання ефективної реалізації Комплексної програми основних заходів щодо поводження з домашніми тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Горностаївського району на 2020 – 2023 роки (далі – Програма).

Учасниками наради були  представники Горностаївського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Горностаївської районної державної  лікарні ветеринарної медицини, Горностаївської селищної та Костянтинівської сільської ради, а також старостинських округів.

Під час заходу обговорено питання щодо поводження з домашніми тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у населених пунктах Горностаївської селищної та Костянтинівської сільської ради. Присутніх було поінформовано про проблеми утримання домашніх тварин в населених пунктах громад, регулювання кількості безпритульних тварин та проведення антирабічних заходів, здійснення ефективних заходів контролю за утриманням тварин, ведення їх обліку.

Безпритульні тварини на вулиці – це досить поширене явище, причиною якого є порушення правил утримання домашніх тварин їх власниками, неконтрольоване розмноження, покидання домашніх улюбленців на вулиці, простота їх придбання та низький рівень свідомості громадян про запобігання безпритульності тварин, відсутність дієвих державних системних дій та фінансування у регулюванні таких процесів. Застарілі методи боротьби (у більшості випадків це – винищення) малоефективні та негуманні.

Спеціалісти Горностаївського управління довели до відома присутніх, що прийнята рішенням Програма від 22.11.2019 № 9 Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії дала змогу залучення фізичних і юридичних осіб, які утримують домашніх тварин, відповідних виконавчих органів місцевого самоврядування, зацікавлених служб, установ, громадських організацій та  комунальних підприємств до цивілізованого розв’язання проблемних питань.

Також, учасниками засідання було відмічено, що вказана проблема є комплексною, її вирішення вимагає тісної взаємодії всіх зацікавлених служб, органів місцевого самоврядування та власників домашніх тварин.

За підсумками наради  прийнято рішення про  створення постійно діючих комісій при місцевих громадах з питань врегулювання відносин у сфері поводження, утримання, використання домашніх тварин на території Горностаївської селищної та Костянтинівської сільської рад. Окреслено конкретні заходи з реалізації Комплексної програми та проведенню активної інформаційно-роз’яснювальної роботи на 2021 рік.